SEC varuje před investicí do BTC a říká, že zakročí proti mnoha kryptoměnám, které jsou cenné papíry

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Během propadu ceny Bitcoinu, který vyvolal tento Muskův tweet, přichází americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) s varováním.

SEC varuje před volatilitou BTC

Americká komise pro cenné papíry (SEC) ve svém novém prohlášení varuje investory před riziky investování do přední světové kryptoměny. SEC vyjadřuje znepokojení ohledně podílových fondů zaujímajících pozice v bitcoinových futures. Varování se týká volatility a spekulativní povahy digitální měny.

SEC zřejmě zastává názor, že někteří investoři vč. institucí, kteří si zvolili kryptoměny, nechápou, do čeho investují. Uvádí:

„Investoři by měli pochopit, že Bitcoin, včetně získávání expozice na trhu bitcoinových futures, jsou vysoce spekulativní investice.

Jako takoví by investoři měli vzít v úvahu volatilitu Bitcoinu a bitcoinových termínových trhů, jakož i nedostatek regulace a potenciál podvodů nebo manipulace na podkladovém trhu s bitcoiny.“

Ochrana investorů

SEC vydala varování, protože se podílové fondy snaží získat Bitcoin. Samotná členka komise Hester Peirce přitom již dříve uvedla, že by pro ochranu investorů bylo lepší, aby SEC přijala bitcoinové ETF, protože absence těchto regulovaných produktů vede k výběru méně bezpečných variant investice do BTC.

Přesto nyní zaměstnanci oddělení SEC pro správu investic (IM) poznamenávají, že komise „bude pečlivě sledovat dopad investic podílových fondů do bitcoinových futures na ochranu investorů, tvorbu kapitálu a spravedlnost a efektivitu trhů.“

IM dále doporučuje, aby se o vstup na trh s bitcoinovými futures pokoušely pouze podílové fondy, které mají zavedeny strategie ke zmírnění rizik v tomto sektoru. Tyto fondy, které si přejí získat expozici na trhu kryptoměn a derivátů, by navíc měly vydávat varování o rizicích pro svou klientelu.

Zásah do trhu

Nepřímou součástí varování je nedávné vyjádření budící hrůzu u kryptoinvestorů. SEC bude opět shazovat „bomby“ na kryptorh a odpalovat některým investorům jejich investice.

Minulý týden Gary Gensler, nově jmenovaný předseda SEC, řekl, že věří, že mnoho kryptoměn, které jsou v současné době na trhu, jsou ve skutečnosti cenné papíry. Také dodal, že komise má pravomoc toto rozhodnutí učinit – tedy selektivně rozhodnout, „koho Pešek bouchne.“

„Myslím si, že do té míry, že je něco cenný papír, má SEC velkou autoritu a spousta kryptoměn jsou skutečně cenné papíry. Předchozí předseda to uvedl, [a] předchozí SEC podala řadu donucovacích opatření, aby vnesla některé z těchto tokenů cenných papírů nebo investičních smluv do pravidel.“

Závěr

Nové varování komise SEC poukazuje na fakt, že je Bitcoin v porovnání s jinými aktivy vysoce volatilní. Komise cílí na podílové fondy, které mají zájem o Bitcoin a odrazuje je od tohoto rozhodnutí, případně bude žádat, aby fondy vydávaly varování pro svou klientelu. Kromě toho předseda komise Gensler říká, že můžeme čekat další případy obvinění tvůrců některých kryptoměn v souvislosti s neoprávněnou nabídkou cenných papírů.

Dosud přitom nebylo komisí ani vládou USA poskytnuto jasné regulační ustanovení, které by přineslo tolik žádanou regulační jasnost a pomohlo bezpečně určit, jaká kritéria budou při posuzování zohledněna.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jozef

Koukněte jakou míru voltaity mají některé akcie ..Tesla,Palantir,Nikola cca +-12% v jednom měsíci… Bitcoin po vstupu institucí se myslím ustálil na cenu a rezonuje +-1,5-3% v posledním měsíci…

kdyby nebyl poblázněný Musk tak si to jede stále v horizontu +-3% . Musk je geniální spekulativní „blázen“ a není dobře ,že má “ mediální moc“ řídit kurz Kryptoměn…( Bitcoin,Dogecoin)

PS: možná by bylo dobré nastavit maximální možnou míru vlastnictví Bitcoinu na jednotlivce… Možná hloupost,ale aby jeden poblázněný spekulat ,ktery nakoupil Bitcoin v řádu miliard USD je celkem dost brutální v kontextu co ten „blázen“ vypouští z úst a co to dělá s KRYPTOMENOU…

pietro

Ve skutečnosti je úplně jedno jaká je na kryptu volatilita. Svéprávným investorům, kteří investují na vlastní riziko, nemají co zakazovat. Jsou to jejich svobodná rozhodnutí..

pietro

A je to tady.. chtějí chránit investory. Investoři určitě vůbec netuší, že se jedná vysoce volatilní rizikové investice. Takže je musí ochránit. Nejlíp tak, že jim tento typ investic úplně zakážou. A’t pěkně investují do státních dluhopisů… to nemá chybu

vodic

No mohli by zase bez varování zavírat burzy a okrádat uživatele v rámci spravedlnosti. To Amíci umí. Takhle jsem přišel o ně úplně málo peněz na btc-e.

Reklama: