Scaramucci: Bitcoin bude zajištěním proti inflaci, až dosáhne 1 miliardy peněženek

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel investiční společnosti Skybridge Capital, Anthony Scaramucci, v nedávném rozhovoru prohlásil, že bitcoin nezajistí inflaci do té doby, dokud nedosáhne počtu 1 miliardy peněženek po celém světě. Co dalšího prozradil známý americký finančník?

Scaramucci a bitcoin jako zajištění proti inflaci

Americký investor a generální ředitel společnosti Skybridge Capital, ANthony Scaramucci, před nedávnem poskytl rozhovor portálu Squawk Box CNBC. Zde prohlásil, že bitcoin je stále příliš technickým aktivem, který se brzy osvojí.

Pro Squawk Box Scaramucci mimo jiné uvedl, že ve světě bude muset existovat více než 1 miliarda peněženek, než začne bitcoin fungovat jako zajištění proti inflaci. V rozhovoru prohlásil:

“Dokud se nedostanete do zóny miliardy a více, nemyslím si, že budete bitcoin vnímat jako inflační zajištění, protože se jedná o brzy adoptované technické aktivum.”

Aktuální počet peněženek není ve světě přesně znám, odhaduje se však jeho počet na více než 200 milionů. Scaramucci stále věří, že kryptoměnový trh se zotaví. Dle jeho slov se trhy sou v současné době plné krátkých pozic.

Co se týká samotné inflace, v minulosti často mnoho významných osobností propagovalo bitcoin jako silné zajištění proti inflaci kvůli své fixní nabídce. Nejnovější zpráva MMF však uvádí, že bitcoin stále více koreluje s akciovým trhem.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 291 USD dle KMC.

Závěr

Anthony Scaramucci se často vyjadřuje na adresu kryptoměn. Před nedávnem například uvedl, že bitcoin má reálnou hodnotu okolo 40 000 USD a bitcoin je v aktuálním cyklu na svém dnu. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na rozhovor pro Squawk Box se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Standa

..šetříš si hezky penízky ve spořce a myslíš si, bůhvíjakej nejsi lišák co? Jen špáruj, korunku ke korunce; konec fiatu bude tak rychlej, že to ani nezaregistruješ.

spot_img