Salvador spouští edukační program pro vyšší podporu adopce bitcoinu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

El Salvador, první země, která přijala bitcoin jako zákonné platidlo, zahájila novou iniciativu, která má pomoci rozvoji Lightning Network sítě.

Salvador a nový projekt adopce kryptoměn

Vláda El Salvadoru před nedávnem oznámila nový projekt, který má za cíl rozšířit podporu pro přijetí bitcoinu a rozvoj širší sítě. Program je zaměřený na školení vývojářů a soustředí na Lightning Network a financován VC firmou Fulgur. Země jej oznámila prostřednictvím svého úřadu The Bitcoin Office.

Nově oznámený program CUBO+ má trvat několik měsíců a podle oficiálního sdělení má nabídnout nejlepším a nejtalentovanějším studentům informatiky v Salvadoru jedinečnou příležitost být školeni v oblasti kryptoměnového průmyslu.

Podle blogového příspěvku burzy Nasdaq první dva měsíce programu budou probíhat online. Poté následuje dvoutýdenní osobní bootcamp s intenzivními celodenními kurzy v San Salvadoru. Zbývající měsíce programu zahrnují individuální online mentorství s předními osobnostmi ze světa kryptoměn.

První skupina studentů bude vybrána ze studentů tamní univerzity Dona Bosca a stipendium bude financováno společnostmi Tether a Fulgur Ventures. Tento krok také dokazuje, že země se snaží zlepšit své hospodářství a podpořit rozvoj nových technologií.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 702 USD dle KMC.

Závěr

El Salvador se stal v září 2021 první zemí na světě, která přijala bitcoin jako své zákonné platidlo. Od té doby země podporuje další projekty, které se týkají adopce kryptoměn. Co si o adopci kryptoměn na národní úrovni myslíte vy? Jaký je váš názor na podobný program? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celé vlákno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: