El Salvador otevírá bitcoinové velvyslanectví ve Švýcarsku, proč?

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Latinskoamerický El Salvador otevírá bitcoinovou ambasádu ve Švýcarsku. Cílem nového velvyslanectví je rozšíření adopce bitcoinu a technologie blockchain ve světě. Co dalšího se uvádí v memorandu o spolupráci?

El Salvador otevírá ambasádu ve Švýcarsku

Středoamerický El Salvador podepsal před nedávnem memorandum o spolupráci a porozumění se švýcarským městem Lugano. Podle oficiální zprávy je cílem rozšířit povědomí o bitcoinu po Evropě.

Velvyslanec Salvadoru Joaquín Alexander Maza Martelli v Ženevě komentoval spolupráci mezi zeměmi následovně:

Využití bitcoinu a technologie blockchain vytváří nové příležitosti pro růst a investice, které jsou přínosem pro naše komunity; je to nový alternativní finanční a směnný nástroj, který podporuje obchod a poskytování služeb v globalizovaném světě. S touto dohodou je nyní Salvador mnohem blíže Evropě.

Novou spolupráci Salvadoru s Luganem na popularizaci kryptoměn v Evropě komentovala také salvadorská velvyslankyně ve Spojených státech, Milena Mayorgaová. Ta uvedla, že cílem spolupráce je mimo jiné zřídit a podporovat spolupráci se vzdělávacími a výzkumnými institucemi. Otevření velvyslanectví tak Mayorgaová vítá.

Já a lidé ze Salvadoru jsme nadšeni příslibem bitcoinu a těším se na to, jak tato iniciativa pomůže zlepšit přístup k bezpečnosti a ekonomické svobodě pro všechny, což je jeden z hlavních cílů prezidenta Nayiba Bukeleho.

Luganu se ve Švýcarsku mimo jiné přezdívá Crypto Valley, protože zde sídlí řada kryptoměnových společností. O tuto oblast se zajímá řada blockchainových startupů a těžařů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 682 USD dle KMC.

Závěr

Salvador se v minulém roce stal první zemí na světě, která přijala bitcoin na národní úrovni. Od té doby přibyla Středoafrická republika. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img