Salvador – první licenci na digitální aktiva získala společnost Bitfinex

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Středoamerický Salvador je známý jako první země na světě, která učinila bitcoin zákonným platidlem. Nayib Bukele, prezident země, často vysvětluje jak legalizace bitcoinu zemi prospěla a nechává otevírat bitcoinová velvyslanectví po celém světě. Nyní se možnosti posunuly ještě dál.

Salvador chce být leaderem pro krypto průmysl

Na základě zákona, který v El Salvadoru schválili letos v lednu, je nyní možno vydávat dluhopisy kryté bitcoiny. Dluhopisy se také označují jako „Volcano Bonds“. Na jejich přípravě úzce spolupracovali se společností Bitfinex a není tedy divu, že jejich divize Bitfinex Securities získala jako první licenci k vydávání a následnému obchodování těchto dluhopisů.

Celá řada subjektů, od malých společností až po vlády, může tímto způsobem získat kapitál v regulovaném prostředí a proniknout mezi investory, kteří jsou extrémně spokojeni s kryptografickými aktivy a tokenizovanými cennými papíry. Velikost tohoto trhu se odhaduje mezi jedním až třemi biliony USD.

Pro účely správy a kontroly vznikla přímo v Salvadoru speciální dceřiná společnost Bitfinex Securities El Salvador, SA De CV. Tím se zajistí jednak maximální dodržování všech místních předpisů a zároveň usnadní případná kontrola ze strany státu.

Závěr

I když někomu může situace v Salvadoru připadat nešťastná, tak většina obyvatel vládu prezidenta Bukeleho schvaluje. Z dlouhodobého hlediska se jistě jedná o risk, ale minimálně ukazuje ostatním státům možnou cestu a slouží to i jako lákadlo pro turisty. Pořád lepší, než kdyby se snažili vše řešit formou CBDC a plnou kontrolou. Salvador se tak snaží ukázat, že může být globálním centrem fintechových inovací a vytváří atraktivní prostředí pro podniky z celého světa. Ne všude mají centrální banky pro krypto průmysl pochopení.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Ne všude mají centrální banky pro krypto průmysl pochopení.”

Ony někde mají CB pro krypto pochopení? Každopádně určitě se nedá čekat pochopení u nás, když ve všech klíčových funkcích, ať se jedná o jakýkoliv sektor, máme amatéry, kteří o svém oboru ví tolik, co průměrná koza o raketoplánech. A tuplem co se týče ekonomiky, když je třeba možné, aby nějaká Alenka, co nedá bez chyby dvě čísla dohromady, mohla být v 21. století ministriní financí. A máme další a další amatéry viz Rusnok, který si myslí, že když jde cena čehokoliv nahoru, tak jen hlupák nenakupuje… prostě čirý amaterismus jak od šašků na youtube atp. A v téhle zemi byste někdo chtěli, aby u “kormidla” rozuměli věcem pokroku? 😀😀😀 Jediné co umí vymyslet je daň a to samozřejmě tak, že je vidět, že o tom vůbec nemají ponětí.
PS: Každopádně Salvadoru držím pěsti, vrhli se do toho, řekl bych, až moc odvážně 😬

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Souhlas

spot_img