Salvador postaví z bitcoinových zisků obří veterinu pro zvířata

5
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Salvador již více než měsíc využívá Bitcoin jaké své legální platidlo. Prezident země, Nayib Bukele, ve svém nedávném příspěvku oznámil, že použije část zisku z Bitcoinu v hodnotě 4 milionů amerických dolarů na výstavbu obrovské nemocnice pro domácí mazlíčky.

Salvador a nemocnice pro zvířata

Cena největší kryptoměny světa v posledních dnech překročila hranici 50 000 amerických dolarů a pravděpodobně se dožaduje prolomení 60 000 USD. Zelená čísla bitcoinu využije salvádorský prezident Nayib Bukele k výstavbě obří nemocnice pro zvířata.

Prezident Bukele ve svém nedávném příspěvku na Twitteru oznámil, že použije výnosy z investic BTC země k vybudování nemocnice pro domácí mazlíčky. Výstavba nové budovy se odhaduje na 4 miliony amerických dolarů.

Nayib Bukele sdílel video, jak by nemocnice mohla vypadat a objasnil, že neprodává žádný ze 700 BTC. Prezident ve svých dalších příspěvcích přidal více podrobností. Nemocnice by měla být velká a kromě zdravotních zařízení bude obsahovat také kadeřnictví, kanceláře, učebny a hlediště.

Bitcoinový fond s přebytkem 4 milionů USD tak nebude mít vliv na množství dostupných BTC. Bukele se rozhodl použít také část svých zisků na výstavbu této masivní infrastruktury. Ačkoliv jsou tyto plány velmi ušlechtilé, setkal se i s menší kontroverzí ze strany světových osobností a institucí.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 432 USD dle KMC.

Závěr

El Salvador již více než měsíc používá nejdůležitější kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo. Výstavba obrovské nemocnice pro zvířata ze zisků země z bitcoinu je velmi ušlechtilým krokem a menším signálem pro ostatní země.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: