Salvador hostí mezinárodní akci o bitcoinu, sejde se 44 zástupců centrálních bank a finančních institucí

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Latinskoamerický stát Salvador se v následujících dnech stane centrem dění jedné z největších mezinárodních akcí týkající se bitcoinu. Čeho se konference centrálních bank bude týkat?

Salvador hostí bitcoinovou konferenci centrálních bank

Salvador se tento týden stane centrem dění finančního světa, jelikož hostí jednu z největších bitcoinových akcí. Do země bylo pozváno 44 zástupců centrálních bank a dalších klíčových finančních institucí.

Prezident Nayib Bukele oznámil událost prostřednictvím příspěvku na sociální síti Twitter.

“Zítra se v Salvadoru sejde 32 zástupců centrálních bank a 12 finančních úřadů (44 zemí), aby diskutovaly o  finanční inkluzi, digitální ekonomice, bankovnictví pro nebankovní subjekty, zavádění bitcoinu a jeho výhodách v naší zemi.”

Oficiální zástupci nejvyšších finančních institucí tak během týdne proberou adopci kryptoměn ve světě, finanční začlenění a digitální ekonomiku. Prezentovat se také budou výsledky akceptace bitcoinu v Salvadoru.

Mezi pozvanými se často nacházejí zástupci zemí z Afriky či Středního východu. Událost přichází v době, kdy kryptoměny zažívají bouřlivé období cenových výkyvů. Některé finanční instituce včetně Mezinárodního měnového fondu však počínání Salvadoru ohledně kryptoměn nadále kritizuje.

“Přijetí bitcoinu v El Salvadoru není promyšlené přijetí inovací, ale nedbaly hazard, který destabilizuje zemi.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 394 USD dle KMC.

Závěr

Před nedávnem proběhla v americkém Miami také konference Bitcoin 2022, které se účastnilo mnoho významných osob ze světa kryptoměn. Souhrn z konference naleznete ZDE. Konferenci centrálních bank v Salvadoru pro vás také budeme sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img