Sáhne si bitcoin opět na 48 000 USD? – týdenní svíce nalila býkům do žil optimismus

4.7
(12)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na týdenním grafu bitcoinu se vytvořila svíce tvaru kladiva. Ta se často čte jako býčí signál a množství analytiků již vidí obrat kurzu a další růst. Otestuje cena bitcoinu brzy opět 48 000 nebo se zase kurz propadne pod 40 000 USD?

Kurz ceny bitcoinu se zotavil v pátek po vypršení 4 miliard USD v opcích. Během víkendu konsolidoval a v neděli večer uzavřel nad 42 000 USD. Býkům se tak vrátil optimismus a v pondělí zaútočili na 43 000 USD. Obecně vzato, se ale stále řeší ta samá témata jako je silný prodej tokenů z GBTC, prodejní tlaky z FTX a Mt. Gox a blížící se halving.

Michaël van de Poppe, zakladatel a generální ředitel společnosti MN Trading, se přesto nechal slyšet, že věří v ukončení současné korekce a opětovný růst ceny bitcoinu. Předpokládá, že kurz se až do halvingu udrží v rozmezí 37 000 – 48 000 USD. Což nám dá příležitost porozhlédnout se i po altcoinech. Největší dopad ETF na bitcoin předpokládá v následujících letech a růst ceny až k 500 000 USD.

30 000 USD stále neřeklo poslední slovo

Ne ale každý s jeho názorem úplně souzní. Například populární analytik Rekt Capital sice uznává, že cena v neděli obhájila spodní hranici a indikátor RSI potvrzuje prolomení klesajícího trendu. Ale vrchol k otestování vidí kolem 44 000 USD.

Kam tedy teď kurz bitcoinu půjde?

Při pohledu do grafů ale stále vidím množství likvidity kolem 39 400 USD. Uvidíme, zda si pro ní trh ještě sáhne. Osobně jsem přesvědčený, že půjdeme spíše do strany.

Býci jsou sice při chuti, ale všichni stejně čekají na středeční tiskovou konferenci po zasedání Fedu. Jerome Powell má moc poslat cenu do nebes nebo jí klidně srazit na 30 000 USD. Jeho rétorika a forma projevu bude velice důležitá, a proto jí bude věnován i náš zítřejší stream. Těšíme se na vás.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

😔

spot_img