Rusko zavádí přeshraniční platby ve stablecoinech

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jedna z prvních přeshraničních platebních platforem v Rusku oficiálně oznámila své spuštění a říká, že umožní místním právnickým osobám zpracovávat mezinárodní platby v kryptoměnách.

Exved, místní platforma digitálního vypořádání, která se sama označuje za „digitální systém vyhledávání protistran“, oznámila spuštění 7. prosince a uvedla, že ruští dovozci a vývozci nyní mohou používat její řešení typu business-to-business (B2B) ke zjednodušení procesu „devizových operací a zahraniční ekonomické aktivity“.

Cíle projektu

Platforma Exved konkrétně umožňuje provádět přeshraniční transakce pomocí Tetheru (USDT), použít lze také americký dolar a offshore rubl.

Platforma spolupracuje výhradně s právnickými osobami v souladu s opatřeními proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Zdůraznil Exved a dodal:

Cílem projektu je pomoci ruským právnickým osobám provádět přeshraniční platby bez zprostředkovatelů za minimální tržní sazby.

Partneři projektu

Exved byl spuštěn s podporou klíčových průmyslových partnerů, včetně InDeFi Bank, která předchozí rok iniciovala projekt decentralizovaného kryptorublu.

Spoluzakladatel a generální ředitel InDeFi Smart Bank Sergej Mendělejev řekl, že vnitřní mechanika Exvedu byla testována a schválena Centrální bankou a Federální službou finančního monitorování Ruské federace.

Projekt samotný je samozřejmě obecně soukromou iniciativou; jeho cílem je především ukázat lidem, že mohou platit 2–3 % místo 6–7 %, a nabídnout konkrétní mechanismy pro realizaci žádostí o platbu.

Závěr

Jak již bylo dříve oznámeno, ruská centrální banka a ministerstvo financí země dosáhly v září 2022 dohody umožňující přeshraniční vypořádání v kryptoměnách. Nyní v těchto plánech pokračují.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img