Rozhovor se spoluzakladatelem a šéfem projektu Signals

0
(0)

Zprávy a souhrny

Projekt Signals nedávno postoupil do ICO fáze. V době psaní tohoto článku se podařilo nasbírat téměř 3 000 ETH a hard cap je nastaven na 10 000. Mnoho lidí v poslední době o Signals tokeny projevilo zájem. Návod na jejich zakoupení naleznete zde, více informací o projektu zde. Dnes vám přinášíme rozhovor s Pavlem Němcem, CEO a spoluzakladatelem Signals.

ICO Alert: Můžete vysvětlit těm, kteří Signals Network neznají, co váš tým dělá a čeho chce dosáhnout?

Cílem Signals je narušit průmysl tradiční kryptotrading tím, že lidem umožníme vytvářet algoritmické obchodní modely. Na rozdíl od Quantopianu, Signals nejsou jen pro vývojáře znalé Pythonu, ale také pro obchodníky bez jakékoli znalosti kódování. Toto „hřiště pro kryptoobchodníky“ umožňuje každému vytvořit vlastní strategii algoritmického obchodování ve zvláštním vizuálním editoru – v tzv. Signals Strategy Builderu. Svou vytvořenou strategii pak můžete ostatním i prodávat.

ICO Alert: Jak Signals fungují v rámci platformy a proč je jich potřeba?

Signals využívá unikátní koncepce tří trhů – tzv. Data Marketplace, Indicators Marketplace a Strategies Marketplace. Díky tomu mohou jednotlivci i komunity vytvářet vlastní indikátory v podobném jazyce, jako je Python. Mají také možnost pracovat s mnoha datovými soubory, nástroji pro výpočetní výkon nebo je pro ně k dispozici strojové učení platformy Signals. Díky těmto funkcím mohou poté uživatelé vytvořit stavební bloky, které budou sloužit kryptotraderům jako grafický pomocník při sestavování vlastních automatizovaných strategií. Toto je možné zobrazit v tzv. Signals Visual Editoru. Vývojářům je poskytnuta potřebná výpočetní infrastruktura a sada nástrojů pro vývoj a obchodníci jsou ušetřeni složitých částí procesu a mohou se plně soustředit na vývoj trading strategií.

ICO Alert: Signals Network se spoléhá na to, čemu říkáte „strojové učení“. Jak to pomůže investorům lépe se rozhodnout?

Když algoritmičtí obchodníci naprogramují své strategie, obvykle zvolí kombinaci indikátorů, které chtějí použít pro své obchodní modely. I když je pouze vyberou, stále existuje mnoho dalších věcí, které je potřeba nastavit ručně. Obchodníci je obvykle nastavují na základě svých vlastních zkušeností s chováním trhu nebo využívají vzory z knih a článků. A zatímco jsou lidé velmi dobří při hledání jednoduchých lineárních vztahů mezi fakty, stroje dokáží objevit složité nelineární vzory v obrovském množstvích dat. Nastavení indikátorů ručně bez použití moderní výpočetní techniky čerpající z velkého množství historických dat může vést k suboptimálním strategiím z hlediska zisku. Z tohoto důvodu chceme obchodníkům pomoct a nabízíme jim správnou analýzu a pokročilé metody optimalizace, které přesahují rámec „backtestingu“ při klasickém nastavování obchodních modelů.

Na stránkách Signals nepodporujeme pouze automatickou optimalizaci modelů vytvořených obchodníky. Jednou z nejmodernějších funkcí, které chceme nabídnout kryptoobchodníkům, je použití technických ukazatelů jako vstupu pro neuronovou síť. Tato metoda v zásadě vytvoří váš model na základě vybraných ukazatelů. Jedná se o účinnou kombinaci známých modelů z technické analýzy se strojovým učením, které mezi modely najdou nelineární vztahy.

Až do tohoto bodu jsem popsal pokročilé metody, které by měly podporovat obchodníky při nastavování správné kombinace indikátorů z technické analýzy. Samotné indikátory by však mohly být založeny na strojovém učení. Nejoblíbenější z těchto algoritmů je LSTM. Tento typ „nervové sítě“ se velmi dobře hodí na řešení problémů s časovými řadami. Proto je tak populární pro obchodníka, který bere v potaz hlavně holá data. Zvláštní kategorií ukazatelů založených na technikách strojového učení jsou ty, které analyzují přirozený jazyk. Slouží například pro analýzu dat ze sociálních sítí a jiných médií. Sentiment kryptokomunity je totiž také nesmírně důležitý, co se cenového rozpoložení trhu týče. My chceme podporovat obchodníky při vytváření modelů, které z takových informací mohou těžit.

Abych to shrnul, Signals Network má za cíl zpřístupnit výše uvedené algoritmy user-friendly (uživatelsky vstřícným) způsobem a chránit obchodníky před detaily implementace.

ICO Alert: Vaše platforma má také společenský prvek – uživatelé totiž mohou sdílet své obchodní boty ostatním investorům. Co z toho mají? A mohou z toho těžit třetí strany?

Ano, společenský prvek platformy Signals je důležitý. Nejen, že si jednoduše můžete vytvořit svého vlastního obchodního bota. Můžete jej také prodat ostatním – tzv. „copytrading“. Pokud jde o třetí strany, již jsme obdrželi řadu žádostí od jednotlivců nebo malých týmů vědců, kteří by rádi spojili své obchodní algoritmy s našim Strategies Marketplace. Rozhodně jsme to podpořili a v našem „Alpha of the Strategies Marketplace“ jsme již úspěšně integrovali jednu strategii třetí strany. Chceme umožnit třetím stranám oslovit naše publikum. Budeme měřit zisky jejich strategií, založených na načasování nákupu/prodeje a dalších důležitých parametrech, abychom našim uživatelům poskytli informace potřebné k rozhodnutí se, zda tyto strategie chtějí či nechtějí k obchodování používat.

Za zmínku stojí také to, že copytrading není v žádném případě jediným společenským prvkem, který je v rámci platformy k dispozici. Ta je totiž navržena tak, aby vytvářela ekosystém, ve kterém mohou vědci a vývojáři dat spolupracovat s komunitou kryptotraderů. Ti se tak mohou zaměřit na vytváření ziskových strategií a vývojáři jim poskytnou stavební bloky. Proto je to pro všechny výhodné. Navíc pro Signals připravujeme podobné fórum jako je Stack Overflow, kde mohou uživatelé sdílet své představy o algoritmickém obchodování a vzájemně si tak pomoci. Abychom podpořili komunitu Signals, věnujeme 20 % všech SGN vývojářům, kteří přidávají užitečné ukazatele na Indicators Marketplace, obchodníkům, kteří budou vytvářet ziskové strategie na Strategies Marketplace a aktivním uživatelům, kteří pomohou ostatním v Signals fóru.

ICO Alert: Aby byly ziskové, tak investice většinou souvisí s množstvím informací a analýzou rizik. Jak tedy Signals Network informuje uživatele o investičních možnostech?

Uživatelům poskytneme mobilní aplikaci Signals, ve které si budou moci zobrazit analytické informace o portfoliu strategií. Pro uživatele, kteří nechtějí neustále obchodovat a chtějí jen držet krok s nejnovějšími zprávami o kryptoměnách, máme speciální typ obchodních robotů – tzv. oznamovací strategie. Když si vytvoříte strategii pomocí nástroje Signals Visual Builder, je jen na vás, chcete-li ji propojit přímo s vaším účtem na kryptosměnárně nebo chcete-li pouze přijímat oznámení do aplikace na smartphonu. To je obzvláště důležité nejen pro strategie založené na monitorování médií a analýze sentimentu komunity, ale také na strategie založené na sledování blockchainu.

ICO Alert: Jedním z charakteristických znaků vaší služby je snadná použitelnost i přes množství technologií; tvrdíte, že není vyžadována žádná programovací zkušenost. Jak přístupnost vaší platformy pomáhá investorům a jak k vám bude nové uživatele přitahovat?

Myslím, že ulehčování algoritmických obchodních modelů, i pro lidi neznalé programování, má obrovskou hodnotu. Budoucnost odvětví kryptotradingu je v automatizaci a obchodníci bez přístupu k tomuto nástroji budou znevýhodněni. Myslím, že mnozí obchodníci již vědí, že používání technologií je jednodušší a výdělečnější než klasické manuální obchodování. Jen jim chybí nástroje, které by jim zpřístupňovaly i pokročilé algoritmy, což chceme změnit.

ICO Alert: Používáte mnoho složitých technologií, z nichž některé mohou vyžadovat partnerství s dalšími firmami založenými na blockchainu. Máte v plánu s nějakými spolupracovat? Pokud ano, jak budou prospívat vaší platformě?

Stavíme tuto složitou platformu a chtěli bychom jen ujasnit, že to neděláme od nuly. Zajistili jsme si již různá partnerství s úspěšnými blockchainovými projekty, poskytovateli potřebné infrastruktury, poskytovateli dat a týmy pro vývoj strojového učení. Chcete-li se dozvědět více, můžete si přečíst o našich partnerstvích se společností iExec (https://goo.gl/x2XjuQ), společností pro predikci trhů STOX (https://goo.gl/EsZUBB). A co víc, abychom mohli zpracovat velké množství údajů naráz, uzavřeli jsme partnerství s datovým centrem SafeDX společnosti Foxconn (https://goo.gl/6gznCX), které nám poskytuje infrastrukturu nezbytnou pro budování nejlepší obchodní platformy na trhu.

ICO Alert: Mnoho krypto-investičních společností vzniklo nebo se právě vyvíjí. V čem se vaše společnost liší? Co je pro vaši firmu jedinečné?

Pokud máte na mysli nespočet kryptoobchodních botů, tak máte úplnou pravdu. V Signals ale nekonstruujeme jeden konkrétní bot nebo magický algoritmus; stavíme hřiště pro obchodníky, ve kterém si mohou sestavovat své vlastní strategie. Poskytujeme potřebnou sadu nástrojů pro obchodníky a infrastrukturu pro vývojáře, kteří si navzájem budou pomáhat. Dále se také zaměřujeme na metody strojového učení – ne jen na klasickou technickou analýzu, kterou představuje většina obchodních nástrojů na trhu.

ICO Alert: V jaké fázi se v dnešní době projekt nachází a kdy mohou uživatelé očekávat start projektu? Jak vypadá váš plán pro rok 2018?

Uživatelé již mohou otestovat první alfa verzi naší platformy zde: https://app.signals.network/. Naše ICO je v současné době aktivní a pro druhé pololetí roku 2018 je naplánováno několik významných aktualizací. Ty například souvisejí s vydáním private alpha Data Marketplace nebo private alpha Indicators Marketplace. Také se chystáme aktualizovat Strategy Builder a Marketplace Strategies. Pokračujeme tak ve zlepšování platformy a budeme neustále přidávat nové funkce. Kompletní plány s podrobnostmi o vývoji si do konce roku 2019 můžete prohlédnout na 13. straně našeho whitepaperu (https://goo.gl/W8tycf).

ICO Alert: Nakonec máme otázku, která se netýká vaší platformy. Rádi bychom požádali o váš názor na ICO a kryptoměny v budoucnosti. Kam se vývoj za příštích 3-5 let posune?

Co se týče projektů využívajících ICO (initial coin offering – počáteční nabídka mincí), tak si myslím, že se trh uklidní a kupci tokenů se stanou vybíravějšími, což je jen dobře. Trh kryptoměn bude růst a kapitalizace Etherea (ETH) bude vyšší než Bitcoinu (BTC), jelikož ETH slouží jako základní technologie mnoha vyvíjejících se společností. Podle mého názoru se toto stane ještě dříve než za tři roky.

Je těžké předpovědět technologie, které budou existovat za pět let. Dokonce si dokážu představit, že dokonce i blockchain může být nahrazen něčím jiným. Čeká nás další digitalizace. Čím dál tím snadněji budou lidé moci přenášet hodnotu přes internet a postupně se budou digitální transakce stávat častějšími. Pro platformy jako Signals, které pomáhají uživatelům optimalizovat transakce s hodnotou, to znamená zářnou budoucnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: