Ripple podpoří remitenci mezi 27 africkými zeměmi

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V rámci významného rozvoje přeshraničních plateb se společnost Ripple spojila se společností Onafriq, britskou finanční technologickou společností, aby rozšířila koridory pro převody po celé Africe.

Tato spolupráce je připravena zefektivnit transakce mezi 27 africkými státy, Spojeným královstvím, Austrálií a státy Perského zálivu.

Partnerství využívá privátní síť Ripple, dříve známou jako RippleNet. Nabízí rychlejší a cenově výhodnější alternativu k tradičnímu procesu převodu peněz.

Cíle projektu

Zejména soukromá síť, nyní nazývaná Ripple Payments, má za cíl vyřešit obvyklé vysoké poplatky a pomalou transakční realitu tradičních převodů. Přijetím řešení Ripple zajistí Onafriq rychlé a bezpečné převody, z čehož bude mít prospěch zejména africká diaspora, která pravidelně posílá peníze zpět domů.

Výběr platební infrastruktury společnosti Ripple společností Onafriq podtrhuje rostoucí akceptaci technologie blockchain ve finančních službách. Tato spolupráce poskytne velmi potřebnou úlevu odesílatelům remitencí, kteří podle Světové banky čelí průměrnému poplatku 8,3 % za zaslání peněz do subsaharské Afriky, ve srovnání s celosvětovým průměrem 6,4 %.

Ripple Payments vs XRP token

Je důležité říci, že navzdory některým již pozorovaným spekulacím na trhu s kryptoměnami nejsou v tomto úsilí o tokenu XRP žádné zmínky. Společnost Ripple a soukromá síť Ripple Payments jsou různé věci od XRP Ledger (XRP), open-source protokolu a veřejné sítě.

Zajímavé je, že platforma Ripple zaručuje výrazné snížení nákladů na převod a zlepšení rychlosti transakcí, což vede k inkluzivnějšímu finančnímu systému pro zapojené regiony.

Afrika přijímá alternativní platební řešení

Navíc expanze společnosti Ripple v Africe přichází v klíčovém okamžiku, kdy je kontinent svědkem nárůstu mobilních platforem pro peníze a rozvíjejícího se fintech ekosystému. S rychle rostoucí digitální ekonomikou signalizuje partnerství s Onafriq pozitivní posun směrem k finančním inovacím a integraci.

Nové cesty remitencí posílí ekonomické aktivity mezi těmito regiony a nabídnou zásadní službu pro přibližně 25 milionů expatriantů z těchto afrických zemí žijících v Perském zálivu, Spojeném království a Austrálii.

Závěr

Tento pokrok je důkazem rostoucího vlivu společnosti Ripple v globálním platebním průmyslu a potvrzuje zásadní roli vznikajících technologií při utváření budoucnosti finančních transakcí, zejména v rozvojových regionech, kde jsou tradiční bankovní služby méně dostupné.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img