Revolut rozšiřuje nabídku kryptoměn o další čtyři tokeny

4.7
(3)

Britská společnost zabývající se finančními technologiemi – Revolut – oznámila podporu pro další čtyři nové kryptoměny. Uživatelé aplikace mimo USA si nyní budou moci koupit tokeny 0x (ZRX), Tezosu (XTZ), OMG Network (OMG) a EOS.

Evropští uživatelé Revolutu si nyní mohou prostřednictvím aplikace koupit čtyři nové digitální měny. Společnost tuto novinku oznámila ve čtvrtek na svém blogu a nově bude podporovat nákup a prodej ZRX, XTZ, OMG a EOS.

Poptávka po kryptoměnách roste

Podle zprávy v časopise Finance Magnates jde o logickou reakci na zvyšující se poptávku od zákazníků. Nová aktiva se tak připojí po bok Bitcoinu (BTC), Ethereu (ETH), Litecoinu (LTC), Bitcoin Cash (BCH), XRO a Stellar Lumens (XLM), které jsou již k dispozici nyní.

Bohužel ne všichni uživatelé Revolutu mají přístup ke všem kryptoměnám a uživatelé v USA jsou stále omezeni “pouze” na BTC a ETH. Podle informací se však společnost snaží rozšířit svou nabídku i pro americké občany.

Sluší se ještě dodat, že nákup kryptoměn všem uživatelům byl umožněn až počátkem tohoto roku, dříve mohli digitální měny nakupovat a prodávat pouze Premium či Metal členové platformy. V dubnu konečně společnost rozšířila svou nabídku pro všechny, přičemž zákazníci Premium a Metal mají 1% slevu.

revolut nove kryptoměny
Zdroj: https://blog.revolut.com/introducing-4-new-crypto-tokens

Revolut stále nepodporuje vlastní úschovu kryptoměn

Navzdory nedávným změnám Revolut sále nepodporuje používání jiných peněženek, což znamená, že uživatelé Revolutu mohou kryptoměny nakupovat a prodávat, ale nemohou si je z platformy stáhnout do svých peněženek. Stejně tak uživatelé Revolutu nemohou provádět platby kryptoměnou prostřednictvím karet vydaných společností.

Tyto faktory významně omezují užitečnost všech digitálních aktiv zakoupených prostřednictvím aplikace. Revolut patří mezi několik podobných bankovních aplikací, které nabízejí omezené služby digitálních aktiv. Nejnovějším a nejpozoruhodnějším členem je PayPal. Mnoho odborníků na kryptoměny ale kriticky upozorňuje, že služby jako PayPal a Revolut svým přístupem omezují některé z nejdůležitějších vlastností digitálních aktiv.

Rizika takto držených kryptoměn

Uživatelé, kteří drží krypto na podobných platformách, je nemohou převést jinam bez předchozího povolení správce. Problematická by byla rovněž konfiskace v případě zásahu regulačních orgánů. Politické špičky USA navíc nedávno začali diskutovat nad “problémem uchovávání kryptoměn samotnými uživateli”, což vyvolalo v kryptoměnovém světě všeobecné znepokojení.

Ministr financí Steven Mnuchin navrhl taktéž nové předpisy pro směnárny typu „know your customer“ (KYC) pro zákazníky, kteří se pokoušejí stáhnout kryptoměny do svých (nikým jiným nekontrolovaných) peněženek. Kromě klíčových hráčů kryptoměnového průmyslu, jako je Brian Armstrong z Coinbase, se i někteří členové Kongresu postavili proti takto těžkopádným regulačním změnám. Vzhledem k regulačním nejasnostem je nyní  nepravděpodobné, že by Revolut nebo PayPal v blízké budoucnosti přišly s nějakými dramatickými změnami.

Závěr

Společně s tím, jak roste zájem o kryptoměny, roste i zájem společností je nabízet. Společnosti jako PayPal či Revolut mají obrovskou základnu zákazníků, kteří jsou nyní digitálním měnám vystaveni a mohou si je jednoduše koupit a vyzkoušet. Je třeba si ale uvědomit i tu stinnou stránku věci, kterou je v tomto případě popření základních principů kryptoměn – Not your keys, not your Bitcoin!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img