Reuters: Američtí prokurátoři zvažují obvinit Changpeng Zhaa z praní špinavých peněz

4
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovější zprávy portálu Reuters američtí prokurátoři uvažují o obvinění kryptoměnové burzy Binance a generálního ředitele Changpeng Zhaa z praní špinavých peněz a porušení několika sankcí. Co dalšího uvádí portál Reuters?

Reuters: Vyšetřování Changpeng Zhaa z Binance

Zpravodajský portál Reuters před nedávnem přišel se zprávou, že prokurátoři ze Spojených států amerických zvažují obvinění kryptoburzy Binance spolu s generálním ředitelem Changpeng Zhaem.

Dle jejich slov je burza podezřelá za možné praní špinavých peněz a porušení sankcí. Zpráva také uvádí, že ministerstvo spravedlnosti Spojených států amerických projednalo možné dohody s právníky kryptoměnové burzy. Mluvčí společnosti Binance uvedl:

Jak bylo hlášeno, regulátoři provádějí rozsáhlou revizi každé kryptoměnové společnosti proti mnoha stejným problémům. Toto rodící se odvětví rychle rostlo a Binance prokázala svůj závazek k bezpečnosti a dodržování předpisů prostřednictvím velkých investic do našeho týmu i do nástroje a technologie, které používáme k odhalování a odvrácení nezákonné činnosti.

Polovina federálních žalobců, která je zapojena do případu, již shromážděné důkazy ospravedlňují agresivní kroky proti kryptoměnové burze a podání trestních obvinění proti jednotlivým manažerům a zakladatele.

Vyšetřování, které začalo již v roce 2018, klade důraz na dodržování amerických zákonů a odhalení možného praní špinavých peněz. Někteří zákonodárci dokonce uvádějí, že je třeba věnovat čas přezkoumání dalších důkazů, než bude možné učinit další příslušné kroky.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 031 USD dle KMC. Cena tokenu BNB se pohybuje okolo 249 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou zprávu zpravodajského portálu Reuters se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img