Čínský region začne od srpna vypínat “nelegální” těžaře

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Oblast Xinjiang Uyghur je připravena nejpozději do konce srpna začít odstraňovat “ilegální” těžbu kryptoměn. Světovým médiím to potvrdila vládní agentura.

Zvěsti se poprvé objevily po úniku vládního dokumentu, který vydala ekonomická a informační komise (EIC). Naznačuje, že úřad požaduje, aby místní energetické společnosti hlásily a ukončovaly ilegální těžbu.

Opravdu začnou vypínat těžaře?

Úředník zmíněné komise posléze potvrdil pravost dokumentu.

Podle definice dokumentu je ilegální těžbou myšlena jakákoliv operace, která není registrována u vlády jako licencovaná podnikatelská entita nebo která využívá elektřinu bez formálních smluv s dodavateli.

Dále uvádí, že podniky poskytující veřejné služby v regionu (dodavatelé energií) jsou nyní pověřeny misí uzavírat takové nelicencované operace a vše úřadu hlásit.

Odpovědnost ponesou poskytovatelé služeb

“Místní úřady a společnosti budou nést odpovědnost, pokud se jim nepodaří vypnout ilegální těžbu Bitcoinu” píše EIC.

Závěr

Zvěsti o vypínání těžařů přímo u zdroje se šířily již v lednu, nyní to vypadá, že skutečně dojde k realizaci.

Otázkou zůstává, zda tento region těžaře opravdu vyžene násilím a zůstane po nich spálená zem, nebo je donutí se registrovat a posléze zdanit tučné zisky.

O dalším vývoji vás budeme v budoucnu informovat.

Zdroj:
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img