R. Kiyosaki tvrdí, že se z lithia stane nové zlato. Předpovídá výrazný nárůst ceny

2.1
(7)

Mnoho obchodníků a investorů vzhlíží k Robertu Kiyosakimu, významnému investorovi a autorovi bestselleru o osobních financích Bohatý táta, chudý táta. Kiyosaki je známý svými inovativními investičními strategiemi a schopností předvídat tržní trendy. Nyní odhalil novou investici, o které věří, že by mohla stát po boku zlata, protože její poptávka v budoucnu poroste.

Toto léto Kiyosaki investoval do ambiciózního projektu lithiového dolu v hodnotě 5 miliard dolarů. Rozhodl se pro tuto investici kvůli rostoucímu využití lithia v průmyslu elektrických vozidel (EV). Dříve popsal lithium jako nový žhavý drahý kov, protože EV jako Tesla potřebují lithium pro své baterie.

Lithium se stalo klíčovým komponentem pro výrobu baterií s vysokou kapacitou, které jsou nezbytné pro elektrická vozidla.

Konkrétně Kiyosaki uvedl, že do projektu vložil pouhých 20,2 milionu dolarů. Tím jej proměnil v miliardový startup s lithiovým dolem v Yellowknife v Kanadě. Zmíněná oblast je známá svými bohatými přírodními zdroji a představuje ideální místo pro těžbu lithia. Kiyosaki vysvětlil, že takový projekt dělá investory bohatšími a zachraňuje planetu. Vidí v tom nejen finanční příležitost, ale také způsob, jak přispět k udržitelnému rozvoji a ekologickým řešením.

Zlato, stříbro, Bitcoin, lithium a Kiyosaki

Nedávno Kiyosaki navštívil místo budoucího dolu a sešel se s Marinem Katusou, ředitelem Katusa Research a spoluzakladatelem celého projektu. Společně s Francisem Macdonaldem, CEO Li-FT Power, a Tobiasem Tretterem, CEO Commodity Capital, natočili epizodu pro jeho kanál The Rich Dad Channel. Poprvé ji zveřejnili dne 25. září. Během této návštěvy měli možnost diskutovat o potenciálu projektu a jeho dopadu na globální trh.

V rozhovoru s Macdonaldem autor knihy Bohatý táta, chudý táta poznamenal, že těžba lithia představuje obrovskou příležitost. Nejen pro investory a průmysl EV, ale také pro ekonomiku a horníky hledající práci po uzavření diamantových dolů v regionu. Jak vysvětlil:

Říkám lidem, že je tady teď zlato, stříbro, Bitcoin a lithium. To jsou peníze budoucnosti právě teď. Doslova když přelétáte letadlem nad tímto místem, tak můžete vidět peníze trčící ze země. Můžete si říkat: To je příliš dobré na to, aby to byla pravda. Je to budoucnost, která zachrání ekonomiku s pomocí baterií.

– Robert Kiyosaki, zdroj: youtube.com

Kiyosaki zdůraznil, že lithium je klíčové pro budoucí energetické nároky vyvíjejícího se trhu. S rostoucí poptávkou po elektrických vozidlech a obnovitelných zdrojích energie se lithium stává nezbytným zdrojem. Uvedl, že civilizace běží na energii, a pokud ztratíme energii, civilizace zemře.

Přesto přiznal, že o problematice baterií obecně moc neví, ale důvěřuje odborníkům, se kterými spolupracuje.

Investice do uhlíkových kreditů a udržitelnosti

Robert Kiyosaki také investoval do dalšího neočekávaného aktiva, uhlíkových kreditů. Popsal je jako „projekt uhlíkových kreditů v hodnotě miliardy dolarů, který zachrání miliony stromů a udělá z lesníků velmi bohaté lidi… po celém světě.

O tomto projektu již diskutoval v roce 2021. Vidí v tom způsob, jak bojovat proti klimatickým změnám a současně vytvářet ziskové investiční příležitosti.

Uhlíkové kredity představují mechanismus, který umožňuje společnostem kompenzovat své emise skleníkových plynů investicemi do projektů snižujících emise. Kiyosaki věří, že trh s uhlíkovými kredity bude v následujících letech výrazně růst. Tím poskytne investorům možnost přispět k ochraně životního prostředí a současně dosáhnout finančního zisku.

Varování před finanční krizí a investice do reálných aktiv

Pro připomenutí, Kiyosaki dlouho varoval před hrozbou masivní finanční krize, zejména ve Spojených státech. S erodující globální dominancí “falešného“ dolaru navrhoval investice do stříbra, zlata, Bitcoinu a dalších aktiv. Investice do popsaných aktiv přispěla k přibližně 100 milionům dolarů čistého jmění Roberta Kiyosakiho.

Věří, že diverzifikace portfolia a investice do hmatatelných zdrojů jsou klíčem k finanční bezpečnosti. Podle něj jsou tradiční měny náchylné k inflaci a ekonomickým otřesům. Naproti tomu reálná aktiva, jako jsou drahé kovy a komodity, si udržují svou hodnotu i v turbulentních časech.

Budoucnost lithia a globální ekonomika

Lithium se stává strategickým zdrojem pro mnoho zemí. S nárůstem výroby elektrických vozidel roste i poptávka po tomto kovu. Analytici předpovídají, že trh s lithiem bude v příštích desetiletích exponenciálně růst. Investice do těžby lithia mohou být klíčem k uspokojení nadcházející poptávky a zároveň přinést značné zisky investorům.

Kiyosakiho rozhodnutí investovat do lithia odráží jeho schopnost identifikovat trendy a příležitosti před ostatními. Vidí v lithiu nejen komoditu, ale také nástroj pro transformaci energetického sektoru. Jeho investice by mohla inspirovat další investory k prozkoumání tohoto sektoru.

Robert Kiyosaki pokračuje ve svém úsilí nacházet nové a inovativní investiční příležitosti. Pro investory hledající nové cesty může být jeho přístup inspirací. S rostoucí potřebou obnovitelných zdrojů a udržitelných řešení může totiž být lithium skutečně novým zlatem budoucnosti.

Obchodujte CFD na komodity na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.1 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Viktor Kožený

Ohledně lithia to působí jako chatGPT plky. Cena za poslední rok -50% A oživení v nedohlednu. Produkce EV nic moc. Nové baterie se bez lithia hravě obejdou. Těžaři pláčou, Cínovec je jedna velká neznámá. Spíš to vypadá, že se těžit nebude. Cena akcií European Metal Holdings atakuje pomyslné dno. Prosil bych méně těchto blábolivých textů s absencí jakýchkoliv dat a faktů. Tyhle shity opravdu nikdo nepotřebuje číst.

spot_img