Půlení Bitcoinu a Litecoinu nemá vliv na cenu – tvrdí výzkum společnosti Strix Leviathan

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný výzkum týmu společnosti Strix Leviathan tvrdí, že snížení odměny za vytěžení bloku (halving) neovlivňuje cenu Bitcoinu nebo Litecoinu. Pojďme se tedy podívat, co je k takovému závěru vede.

Hledání hlavních příčin

Kryptoměnový trh je důkazem toho, co lidé ne tak úplně chtějí – dokonalý stroj náhodnosti a vysoké volatility. Nicméně lidská touha po penězích způsobuje, že mediální giganti vytváří příběhy o pravděpodobných změnách cen na trhu.

,,Ceny Bitcoinu se zotavují po pádu při kongresových slyšeních na téma Libra,“ napsal Forbes. Tento článek způsobuje u investorů a obchodníků, ale i lajků, fenomén FOMO. Jedním z nejrozšířenějších fenoménů mezi kryptonadšeni je to, že snížení odměn vytěženého bloku způsobuje zvýšení cen.

A logika je zde na místě. Když těžaři těží méně mincí, pak by se měla hodnota zvýšit. Snížení nabídky by proto mělo způsobit zvýšení cen.

Výzkum cen a halvingu

Výzkum provedený Nicoem Cordeirem a Ava Masucciem ze Strix Leviathan uvedl, že kryptoměny, které procházely půlením, nezažily příliš vysokou volatilitu. Analyzovali 32 halvingů u 24 kryptoměn a porovnávali je s celkovým tržním měřítkem. Výkon kryptoměny byl hodnocen šest měsíců před a po.

„Rozdíly a zdánlivě náhodné výsledky před a po půlení naznačují, že základními faktory ovlivňujícími cenu není posun dynamiky nabídky a poptávky.“

…Uvedl Nicoe Cordeire. Vědci po důkladném zkoumání přišli k tomuto závěru:

„Výsledky před a po naznačují, že půlení kryptoměny neovlivňuje cenu. Nenašli jsme totiž žádný důkaz, že půlení (halving) by u kryptoaktiva měl vliv na zvýšenou volatilitu.”

Závěr

Trh s kryptoměnami je v konečném důsledku ovládán lidmi. Někteří se snaží donutit média manipulovat s cenou na trhu. Ti, kdo investují do Bitcoinu a dalších kryptoměn, musí být obzvláště opatrní před těmito nástrahami. Krypto trh rád podléhá emocím. Zda má výzkum a jeho výzkumníci pravdu, je ovšem diskutabilní.

Co číst dále

Samsung popírá souvislost se Samsung Coinem – patentový troll nebo zástěrka?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hovad

Jasně pokud je halving na začátku nebo v půlce tak vliv moc nemá ale pokud se blíží ke konci tak vliv má určitě .Litecoin je 75% vytěženo tokenu má 4 krát víc než Bitcoinu tak zas u takového LTC to moc vliv nemá ale pokud vezmu BTC 85% (což je o 10 % víc než u LTC) BTC je 4krát méně než LTC tohle na cenu musí mít vliv i kdybys nechtěl na víc pokud děláš jaký si výzkum cen a halving tak musí mít ty tokeny stejné parametry stejný počet mincí stejné pořadí halvingu .Přeci nejde srovnávat halving LTC a BTC to jsou dva rozdílené světy přeci nemůžeš dělat průzkum na halving kryptoměny která je teprv na začátku nebo má 200 milionu tokenu a přirovnat k tomu BTC a udělat z toho závěr , to je pičovina .

Zee Prime

Šikovní kluci ?. Statisticky Btc roste 11-13 měsíců před pulenim po asi rok po půlení. A alty ho tupe následují, tam o vlivu puleni neni třeba uvazovat.

Jose

Špatná metodika dává špatný výsledek.

spot_img