Průzkum: Počet Australanů vlastnící krypto roste

5
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum společnosti Independent Reserve ukazuje, že Austrálie zažívá masivní skok v počtu obyvatel, kteří vlastní kryptoměny. Jaké jsou výsledky průzkumu?

Průzkum: Kryptoměnový boom v Austrálii

Nejnovější průzkum Independent Reserve’s Cryptocurrency Index 2021 mezi 2 000 dotázanými zjistil, že adopce kryptoměn je v zemi oproti minulému roku výrazně na vzestupu. Výsledky naznačují, že růst v tomto odvětví je tažen zkušenostmi těch, kteří vlastní kryptoměny.

Mezi 2 000 dotázaných Australanů bylo 28,8 % těch, kteří vlastní nebo vlastnili kryptoměny. Oproti minulému roku je to skok o více než 10 %. Generální ředitel společnosti Independent Reserve, Adrian Przelozny, prohlásil:

„Kryptoměny za posledních 12 měsíců snadno překonaly všechna ostatní aktiva. Myslím, že je zcela přirozené, že se stále více lidí zajímá o třídu aktiv, která jasně předčí zbytek trhu.“

Není také překvapením, že nejvíce kryptoměnám věří věková skupina 24 až 34 let, přičemž 27,5 % z nich uvedlo, že nakupovali, aby zbohatli. Překvapivou skupinou byli i Australané starší 65 let, kteří podle průzkumu budou tvořit další velkou vlnu investorů, protože se budou řešit regulační problémy.

IRCI také zjistil, že počet žen, které v současnosti nebo dříve investovaly do kryptoměn, vzrostl z 10,3 % v roce 2020 na 20 % v letošním roce. Podle průzkumu procento žen vlastnící bitcoin také vzrostl z 8,3 % na 14,8 %.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 971 USD dle KMC.

Závěr

Již v minulosti jsme psali o tom, jak počet držitelů kryptoměn v Austrálii stále roste. Nyní je podložen tento rostoucí trend další studií. Celý průzkum Independent Reserve’s Cryptocurrency Index (IRCI) pro rok 2021 si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img