Průzkum: Bitcoin v letošním roce dosáhne ATH

2.3
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum společnosti CryptoVantage odhalil, že téměř čtvrtina Američanů očekává, že bitcoin dosáhne svého rekordního maxima téměř 70 000 dolarů do konce roku 2023.

Průzkum: Čtvrtina Američanů věří v ATH do konce roku

Nedávno zveřejněný průzkum provedený kryptoměnovou společností CryptoVantage zahrnoval tisíc amerických obyvatel, kteří v minulosti investovali do kryptoměn. Téměř čtvrtina (23 %) respondentů ze Spojených států amerických uvedlo, že největší kryptoměna světa dosáhne historického maxima (ATH) do konce letošního roku.

Další zjištění ukazuje, že 47 % respondentů očekává, že hodnota bitcoinu se vrátí k hodnotě přibližně 70 000 dolarů v příštích pěti letech. Dalších 8 % respondentů uvedlo, že se Bitcoin vrátí na ATH po roce 2030. Na druhé straně, pouze malá část populace (8 %) věří, že Bitcoin už nikdy nedosáhne této úrovně.

Kromě Bitcoinu se průzkum také zaměřil na další kryptoměny. Respondenti vyjádřili silný optimismus ohledně druhé největší kryptoměny, etherea. Téměř polovina respondentů (46 %) uvedla, že věří v potenciál etherea stát se největší kryptoměnou, překonávajícím tak Bitcoin. Další kryptoměny, jako Dogecoin a BNB, také získaly pozornost respondentů. Zatímco téměř pětina (20,8 %) očekává, že DOGE překoná BTC, menší část (7,8 %) věří, že toho může dosáhnout BNB.

Většina respondentů průzkumu si myslí, že současná situace ve světě, jako je vysoká inflace, rostoucí úrokové sazby a celkový hospodářský růst, mohou být klíčovým hybatelem ceny kryptoměn. Cenou největší kryptoměny světa může také pohnout nadcházející halving (snížení odměny těžařům), který dorazí již v dubnu příštího roku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 787 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Kam podle vás bude cenově směřovat bitcoin? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Další zajímavé informace naleznete také na našem oficiálním server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Výsledky průzkumu si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Hejlek

Koncem příštího roku proč ne, ale letos si nemyslím, že by mohla přijít nová ATH.

Roman Nerad

Letos BTC ATH asi neprekona, ale pristi rok uz to muze byt realne, protoze 1.) bude halving 2.) mozna dojde ke schvaleni BTC ETF a tim bude vyssi poptavka 3.) zacina byt BTC pouzitelny na mikroplatby diky lightning network a to povede k vyssi adopci. Takze prekonani ATH tipuji na konec roku 2024 az 2025.

antijouda

Průzkum u investorů je asi tak relevantní jako vyjádření jakéhokoliv premiéra ČR.

Jan Zizka

“Téměř pětina (20,8 %) očekává, že DOGE překoná BTC” asi tak k prognostickym schopnostem respondentu. Je videt, ze nechapou princip fungovani kryptomen a nechaji si od Muska nakukat kde co.

Kenny

Je fakt ze verit tomu ze DOGE prekona BTC, je asi na úrovni viry ze Zeme je placatá 😀 Je videt ze lidi radi veri v ruzne nesmysly 😀 Vsak nadeje umira jako poslední 😉

Čumsem

Holt Svědkové Elonovi. 😀

Čumsem

To je ta pětina populace s IQ pod 80 bodů, ne? 😀

spot_img