Průzkum: 6 obchodníků vydělalo díky bitcoinu miliardy

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávné zprávy od investiční a konzultační firmy Henley & Partners je na světě více než 40 000 kryptomilionářů, kteří drží Bitcoin. Šest z dvaceti dvou kryptoměnových obchodníků, kteří vlastní více než miliardu dolarů, si své bohatství vytvořilo obchodováním s bitcoiny.

Bitcoin a miliardáři

Londýnská investiční a konzultační společnost Henley & Partners nedávno publikovala zajímavý průzkum, který se zaměřuje na rostoucí počet kryptoměnových milionářů. Podle této studie z celkového počtu 88 200 milionářů, kteří investovali do kryptoměn, vlastní Bitcoin 40 500 lidí. Ještě konkrétněji, ze 182 jednotlivců, kteří mají v kryptoměnách uloženo více než 100 milionů dolarů, jich 78 investovalo přímo do Bitcoinu.

V globálním měřítku, kde se odhaduje, že existuje zhruba 56,1 milionu milionářů, tvoří ti, kteří mají kryptoměnová aktiva, pouhých méně než 0,2 %. Juerg Steffen, šéf společnosti Henley & Partners, zdůraznil, že v posledním půlroce zaznamenali výrazný nárůst dotazů ohledně kryptoměn. Lidé se stále více snaží chránit své kryptoměnové investice před možnými budoucími regulacemi a daňovými zátěžemi.

Ali Khan, odborník na kybernetickou bezpečnost, dodává, že některé země již začínají uznávat kryptoměny jako legitimní formu bohatství a vytvářejí pro ně bezpečné úložné mechanismy. Přesto existují země, které jsou v otázce přijetí kryptoměn stále rezervované.

Zatímco studie neuvádí konkrétní jména kryptomilionářů a miliardářů, mezi známé osobnosti v kryptoprostoru patří například Barry Silbert, zakladatel a CEO skupiny Digital Currency, bratři Winklevossové, zakladatelé kryptoburzy Gemini, nebo Changpeng Zhao, CEO společnosti Binance. Dalšími významnými jmény jsou Brian Armstrong, CEO Coinbase, Chris Larsen, spoluzakladatel Ripple, a Michael Saylor, výkonný předseda společnosti MicroStrategy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 25 750 USD dle KMC.

Závěr

Co si o průzkumu myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Celý průzkum společnosti Henley & Partners si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img