Průzkum: 50 % Afričanů investuje do kryptoměn, aby zaplatili vzdělání svých dětí

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum provedený společností Luno ukazuje, že většina investorů z Keni, Nigérie a JIžní Afriky investuje do kryptoměn, aby mohla svým dětem financovat vzdělání a zajistit jim tak lepší budoucnost. Co dalšího prozradil průzkum?

Průzkum, kryptoměny, Afrika a vzdělání

Londýnská kryptoměnová společnost Luno před nedávnem přišla s novým průzkumem, ve kterém se zaměřila na adopci a kryptoměnové investice v Africe. Průzkum se dotázal téměř 7 000 účastníků z Nigérie, Keni a Jižní Afriky. Účastnilo se také několik států z celého světa.

Podle výsledků většina obyvatel dotázaných afrických zemí je finančně důvtipná a investuje do rozumných a dlouhodobých cílů. Průzkum uvádí, že 69 % obyvatel z afrických zemí se zabývá kryptoměnami, aby zajistilo lepší život jejich rodinám.

Průzkum dále uvádí, že necelá polovina rozdělila své platy do digitálních aktiv, aby zaplatilo budoucí náklady na vzdělání svých dětí. 43 % si založilo fond, který předají svým příbuzným. Zbytek uvádí, že při investičním rozhodování nemají žádný plán.

Generální ředitel společnosti Luno, popsal situaci v Africe jako kryptoměnovou revoluci a dále dodal, že na tomto kontinentu existuje obrovský potenciál. Uvedl:

„V posledních týdnech byla věnována velká pozornost rozsahu africké kryptorevoluce, a přestože je její potenciál velmi vzrušující, je důležité zajistit, aby se spotřebitelé zapojili do tohoto přechodu bezpečným a zodpovědným způsobem.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 011 USD dle KMC.

Závěr

Afrika je jeden z největších kontinentů, kde adopce kryptoměn postupuje raketově vzhůru. Nejvyšší míře adopce dominuje Nigérie a Jižní Afrika. Z Afriky tak přichází kryptoměnový optimismus. Celý průzkum společnosti Luno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: