Propouštění v kryptoměnových firmách zpomaluje

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V kryptoměnovém průmyslu se za poslední rok odehrálo mnoho nepříjemností, které způsobily snížený zájem o digitální aktiva a nepříznivý vývoj tržních podmínek. Nicméně, podle nejnovějších dat se zdá, že se situace začíná mírně zlepšovat.

Propouštění v kryptofirmách zpomaluje

Technologický sektor postihla začátkem letošního roku masivní vlna propouštění pracovníků. Tomuto propouštění se samozřejmě nevyhnul ani kryptoměnový průmysl. Kromě kryptoměnových burz oznámila propouštění stavů také řada blockchainových startupů.

Zpravodajský portál Cointelegraph na základě veřejně dostupných informací o propouštění pracovních míst sestavil statistiku a zjistil, že během 28denního období bylo propuštění rozloženo mezi nejméně 12 společností. Toto období představovalo únor a v porovnání s předchozím měsícem, kdy bylo propuštěno téměř 1 000 lidí, byl počet propuštění výrazně nižší – pouze 570.

Posledními kryptospolečnostmi, které přistoupily k propouštění zaměstnanců, jsou firmy Elliptic a Messari specializující se na kryptoanalýzu. Konkrétně propustily 10 % a 15 % svých zaměstnanců.

Zakladatel analytické společnosti Messari Ryan Selkis ve svém nedávném tweetu uvedl, že snížení počtu zaměstnanců bylo způsobeno událostmi na kryptoměnovém trhu. Ryan Selkis ve svém příspěvku uvádí:

Včera jsme učinili obtížné rozhodnutí o restrukturalizaci několika interních týmů společnosti Messari, což vedlo k redukci personálu o 15 %… Protivětry na trhu (v krypto/tech obecně) vedly k těžkému rozhodnutí. Ale jsem přesvědčen, že tento krok nás dlouhodobě postaví na silnější základnu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 721 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnový trh do značné míry ovlivnil v minulém roce geopolitcký vývoj, globální měnová situace a bankroty kryptoměnových platforem. Co si o propouštění nejen v technologickém sektoru myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celé vlákno zakladatele společnosti Messari se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img