Prop trader: Bitcoin již dosáhl svého dna, historické maximum může přijít v roce 2024

4.9
(9)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Prop trader se domnívá, že Bitcoin již dosáhl svého dna. Obchodníci by se však měli připravit na volatilní boj o další nové historické maximum.

Bitcoin může do konce příštího roku dosáhnout nových historických maxim. Podle zkušeného obchodníka a analytika Petera Brandta by se však kryptoměnoví investoři měli mezitím připravit na „chopfest“.

Ve svém příspěvku na X (dříve Twitter) z 26. října Brandt svým sledujícím sdělil, že Bitcoin pravděpodobně dosáhl svého dna již v listopadu 2022. A taky, že je bitcoin na nejlepší cestě zaznamenat nová maxima do třetího čtvrtletí roku 2024.

Zdroj: twitter.com

Brandt se přesto mírně přiklonil na stranu opatrnosti, když prohlásil, že budoucnost není nikdy jistá a že trhy „vždy“ překvapí.

Když se jeden z uživatelů X zeptal Brandta na jeho názor na LINK společnosti Chainlink, nešetřil slovy:

Držím se BTC a nenechávám se rozptylovat přetvářkou.

– Peter Brandt, zdroj: twitter.com

Brandt – který je obchodníkem na vlastní pěst od roku 1975 – vysvětlil, že výše zmíněný plán používá již téměř dva roky.

V pozdějším příspěvku dodal, že jeho oblíbeným grafem pro pohyb ceny Bitcoinu je týdenní Renko graf. Tento graf podle Brandta zmírňuje mnoho „falešných pohybů“ a za posledních pět let přinesl pouze pět chyb.

Zdroj: twitter.com

Vliv spotového Bitcoin ETF na cenu bitcoinu

Po měsících převážně bočního (sideways) vývoje ceny zaznamenal bitcoin v poslední době výrazný cenový impuls směrem vzhůru. Mnozí tipovali, že Bitcoin v posledních měsících dosáhl nadprůměrné výkonnosti díky tomu, že účastníci pozorně sledují, jak se spotové burzovně obchodované Bitcoin fondy (ETF) blíží potenciálnímu schválení.

Dne 23. října Bitcoin předvedl největší jednodenní rally za více než rok. Krátkodobě tak BTC překonal hranici 35 000 USD. Stalo se tak v době, kdy obchodníci šíleli kvůli zprávám o tom, že iShares Bitcoin ETF společnosti Blackrock, IBTC, byl zapsán na internetové stránky DTCC.

Schválení spotového Bitcoin ETF není v žádném případě zaručeno. Přední analytici ETF agentury Bloomberg James Seyffart a Eric Balchunas však tvrdí, že pravděpodobnost schválení roste. Předpovídají 90% šanci na schválení do 10. ledna 2024.

Zdroj: twitter.com

Vedoucí pracovník globální poradenské společnosti Ernst & Young Paul Brody mezitím uvedl, že o bitcoin je masivní zájem ze strany institucí, které čekají na schválení Bitcoin ETF jako na impuls k nákupu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img