Projekt “BNS” přináší snadno čitelné adresy kryptopeněženek – pomůže to výrazně zatraktivnit kryptoměny

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Každý, kdo někdy prováděl převody mezi kryptopeněženkami, ví, že si při tom musí dávat velký pozor. Stačí jen malá chyba v adrese, která má tvar dlouhého řetězce písmen a číslic, a vaše mince jsou nenávratně pryč.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Řešení tohoto problému je na světě

Na stránkách bitcoinist.com bylo Isabellou Dell, zakladatelkou společnosti IOV (Internet of Value), představeno řešení jednoho z hlavních problémů, kterému čelí masové využívání kryptoměn, čímž je náročná transakce při převodu altcoinů mezi peněženkami.

“Pokud jde o koncové uživatele, blockchain platformám se nepodařilo vyřešit problém zejména v souvislosti s adresami peněženky,” uvedla Isabella.

Společnost IOV vytvořila Blockchain Name Service (BNS)

Aplikace BNS umožní uživatelům zadávat prostřednictvím”globálního decentralizovaného registru blockchain adres” své veřejné klíče a zaregistrovat adresu s hodnotami, které jsou snadno čitelné pro lidi.

V podstatě IOV překládá adresy, které se mění z: 28fh17fvY9Co2kja9fl24DbFX57j803gw5
na tvar: john * iov.value

Tyto nové adresy vypadají podobně jako e-mailové, případně WEB adresy, jsou kratší a přívětivější hlavně pro netechnické uživatele, kteří se tak mnohem snadněji dostanou do kryptoprostoru.

Že aplikace BNS může být životaschopná, dokazuje například její paralela s internetem, kde DNS (Domain Name System) překládá IP adresy tvaru 91.198.174.192 na en.wikipedia.org a naopak.

Může vás zajímat: Jižní Korea uznala kryptoměny za majetek, který může být zabaven – nejistota na trzích stoupá

Interoperabilita peněženek

IOV navíc plánuje uživatelům kryptoměn usnadnit řešení problému s interoperabilitou mezi peněženkami. Každý blockchain má většinou svůj uzavřený ekosystém, v rámci kterého můžete komunikovat. Proces výměny jedné kryptoměny za druhou obvykle vyžaduje alespoň tři transakce, což znamená více poplatků, času, větší riziko lidské chyby a využití služeb zprostředkovatele (např. Kyptoburzy).

Pomocí cross-chain atomic swaps IOV usiluje o to, aby pohyb finančních prostředků z jednoho blockchainu do druhého byl skutečně proveden na principu peer-to-peer. Uživatelé by tak nemuseli při transakcích svěřovat své mince třetímu subjektu.

Tip: Tady můžete získat tokeny AIM s 30% bonusem plus 5% bonus jako nový zákazník

Na závěr

Zavedením BNS a cross-chain atomic swaps staví tým IOV základy pro budoucnost, kde budou existovat tisíce měn, sloužící nejen jedinečnému účelu ve svém ekosystému. Navíc si lidé budou moci přepínat mezi kryptoměnami tak plynule, jak si v současnosti můžeme přepínat mezi kartami prohlížeče.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek H.

Zdroje:
http://bitcoinist.com
www.iov.one

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jindra

Tak to je významná věc, pokud se má krypto ujmout i u široké laické veřejnosti a ne pouze zkušených burzovních spekulantů. Ale dokud cena bude tak šíleně lítat, tak to stejně nikdo pro platbu za zboží a služby používat nebude.

spot_img