Dopis od šéfa Intelu ohledně chyby v procesorech

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Společnost Intel se svými procesory před nedávnem čelila obrovské kritice, způsobené chybou v jejich procesorech. Na opravách usilovně pracují. Tyto chyby dovolily hackerům prnoniknout k datům, což je nejen ve světě kryptoměn zásadní problém.

Procesory Intel čelí chybám Spectre a Meltdown

Společnost Intel v nedávné době znovu potvrdila svůj závazek k zajištění bezpečnosti svých produktů. Dělá tak v reakci na celosvětový problém v podobě bezpečnostních slabin Spectre a Meltdown. Brian Krzanich, CEO společnosti Intel, tak učinil v otevřeném dopise, kde popisuje zaměření společnosti Intel na bezpečnost.

Opravit chyby pomáhají všichni

Krzanich v dopise nejprve zdůrazňuje probíhající spolupráci společnosti Intel s ostatními partnery. V dopise píše,

“Úroveň spolupráce napříč celým průmyslem je pozoruhodná. Jsem velmi hrdý na to, jakým způsobem se celý průmysl semknul a jakým způsobem táhneme za jeden provaz. Chtěl bych všem poděkovat za jejich výtečnou spolupráci.“

Středobod dopisu je však soustředěn na “závazky společnosti Intel vůči svým zákazníkům“, jak v dopise píše Krzanich, s jasnými třemi body.

  1. Prvním z nich je, podle CEO Briana Krzaniche, i nadále trvající přístup v podobě tzv. “customer-first urgeny“, tedy “zákazník především“. Dle jeho slov, společnost Intel v minulých několika letech vydala aktualizace pro téměř 90% CPU od Intelu, s dodatkem, že aktualizace pro dotčené CPU budou vydávány až do konce Ledna.
  2. V dalším bodě zmiňuje Krzanich, že s vydáváním aktualizací se společnost učí novým a novým věcem. Říká, že společnost bude i nadále poskytovat pravidelné informace o vydávaných aktualizacích.
  3. V posledním bodě ujišťuje veřejnost o stále přetrvávajícím závazku společnosti Intel k zajištění bezpečnosti uživatelů. Zmiňuje také, že se nejedná o jednorázovou věc, ba naopak zdůrazňuje, že řešení problému je nejvyšší prioritou společnosti.

„Bezpečnost našich zákazníků a uživatelů našich produktů je naši neustálou prioritou, ne pouze jednorázovou událostí. V zájmu zvýšení bezpečnosti celého průmyslu, se zavazujeme veřejně oznamovat a poukazovat na závažné bezpečnostní rizika a to v souladu s pravidly zodpovědného prozrazování. Dále se zavazujeme ke spolupráci s celým průmyslem a ke sdílení inovací v oblasti hardware, které pomohou k rychlejšímu nalezení řešení proti hrozbám.“

“Rovněž se zavazujeme ke zvýšení financování akademických a nezávislých výzkumů v oblasti potencionálních bezpečnostních hrozeb.“

Apple chyby Intelu údajně eliminoval updatem

Bezpečnostní slabiny Spectre a Meltdown byly oznámeny několik dní nazpět. Společnost Intel v zápětí tyto hrozby potvrdila a oznámila spolupráci s ostatními partnery.

Společnost Apple provedla nápravu v systémech iOS 11.2, macOS 10.13.2 a tvOS 11.2, s dodatečnými aktualizacemi vycházející tento minulý týden, které přinesou další zlepšení.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img