Proč by mohl býčí běh bitcoinů pokračovat až ke svému historickému maximu

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin za posledních několik měsíců doslova explodoval a svou hodnotu téměř zdvojnásobil. Jaké jsou vyhlídky pro tento býčí běh a proč by neměl dopadnout jako v roce 2017?

Cena bitcoinů se tento týden dostala k hranici 16 000 USD poté, co v březnu klesla pod 4 000 USD. Ke svému historickému maximu 20 000 USD to už nemá daleko.

Zájem o bitcoiny nám může naznačovat směr

Navzdory obrovskému vzestupu se mainstreamový zájem o bitcoiny a kryptoměny nevrátil na stejnou úroveň, jako tomu bylo na vrcholu bitcoinové mánie na konci roku 2017, kdy měna dosáhla svého historického maxima. To může znamenat, že nejnovější nárůst cen má před sebou ještě dlouhou cestu.

Zájem o bitcoiny, měřený údaji z vyhledávání Google, v posledních dvou letech stagnuje. Google Trends, barometr používaný k měření obecného zájmu o aktuální témata, ukazuje, že objem vyhledávání bitcoinů je pod úrovní, kde byl v červnu 2019, kdy se cena bitcoinů  zmítala kolem 10 000 USD.

Mnoho lidí v komunitě kryptoměn ten utlumený populární zájem cítí. Uprostřed prudkého nárůstu cen to pro bitcoiny značí dlouhodobě dobré vyhlídky.

„Může to znít neintuitivně, ale nedostatek zájmu v mainstreamu je ve skutečnosti skvělou zprávou pro cenové vyhlídky bitcoinů,“

Uvedl finanční autor a obchodní veterán Glen Goodman prostřednictvím e-mailu a dodal, že existuje i zvýšené riziko kolapsu cen, „když se nahromadí příval nadšených obchodníků.“

„Tito opozdilci jsou tzv. „slabé ruce “, jenž mají sklon k panice a prodeji při prvních známkách nebezpečí. Je to stejný jev, jaký vidíme na všech trzích s aktivy. Pomalý a stabilní růst bitcoinů a kryptoměn bude mít za následek udržitelnější růst cen.“

Jak to vidí obchodníci

Obchodníci poukazují na přijetí z Wall Street a rostoucí reputaci bitcoinů jako zajištění proti inflaci, jelikož tyto skutečnosti více přispívají k nejnovější bitcoinové rally, než takzvaný strach z toho, že o něco přijdete (FOMO), který se v roce 2017 přehnal světem.

„Myslím, že mánie z maloobchodu, která se projeví v datech Google Trends, nakonec přijde,“

uvedl prostřednictvím Telegramu ekonom a krypto analytik Alex Krüger.

Faktory ovlivňující nárůst bitcoinů

V říjnu vkročil do krypto prostoru platební gigant PayPal a oznámil, že brzy bude nabízet služby k nákupu a utrácení bitcoinů. Tato zpráva způsobila ve finančním světě rázové vlny.

„Bitcoin je v současnosti mnohem silnějším aktivem, než tomu bylo před třemi lety, a to díky řadě faktorů, včetně halvingu, nárůstu institucionální adopce, vznikajícím případům použití v reálném světě, veřejně kótovaným americkým společnostem, jenž mají 10 % rozvahy v krypto aktivech a platebním gigantům, jako je PayPal.“

uvedl prostřednictvím e-mailu Nicholas Pelecanos, vedoucí obchodování na vývojové platformě blockchain NEM.

„Historicky se Bitcoiny shromažďují na konci a začátku roku, takže bych nebyl překvapen, kdyby dosáhl maxima ještě letos nebo na začátku roku 2021.“

bitcoin, cena bitcoinu, grafNárůst FOMO v roce 2017 a následný pád BTC způsobilo, že velká část finančního světa odepsala bitcoiny jako flash-in-the-pan, Ponziho schéma nebo bublinu podobnou tulipánové mánii ze 17. století.

„Prolomení historického maxima na 20 000 $ by katapultovalo bitcoiny zpět na hlavní scénu, a teprve potom pravděpodobně uvidíme, jak se mainstreamový zájem o bitcoiny začne znovu rozbíhat,“

Uvedl Goodman.

Závěr

Návrat BTC na úroveň 20 000 $ je něco, v co mnozí kryptonadšenci v posledních několika letech doufali. Je možné, že se jim brzy jejich touhy splní. Vypadá to totiž, že Bitcoinu nic nebrání k dosažení nových výšin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krocan

Ovce naběhnou na Bitcoin až bude btc stát 100K teď pro ovce znamená bitcoin Pyramida , Letadlo či jiný podvod tak teď o to nemají zájem .Ovce si lepší budou spořit na důchod v nějakém stáním fondu z 2% ročním výnosem a roční stání inflací 3.5% a pak kdo je tu blbec !

pietro

Kde jsi viděl důchodové fondy s ročním výnosem 2%,to mi pošli odkaz. Mě naposled prezentovali výnos kolem jednoho procenta a kafrali se jak jsou skvělí.. 🙂 V takových fondu má člověk na důchod vystaráno…

Reklama: