Proč bitcoin padá, děje se něco? A koho to nepřekvapilo?

4.6
(10)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Včera ve 13:30 hodin, se jistě mnohým krypto fanouškům na chvíli dostavila naděje na lepší zítřky a dobrá nálada pokračovala až do 16:30. Bitcoin totiž z nenadání posílil až k 43 500 USD. Poté ale přišel “nečekaný zvrat”. Dnes ve 3 ráno už jsme totiž byli na 38 200 USD za BTC.

Technická analýza nyní zafungovala ukázkově

V propadu z dnešního rána, který trval už od včerejšího večera, bych asi nehledal nějaký zásadní důvod nebo panickou zprávu. Jak včera avizoval Jarda na YouTube. Dostali jsme se totiž do bodu, kdy měl nastat větší pohyb, jelikož trh už neměl kde jít a pravděpodobnost, že půjde do strany byla minimální.

odraz-dolu
Graf BTC/USDT – moment, kde se rozhodovalo, zda bariéru prorazíme

Očekával se tedy velký pohyb, buďto proražení vyznačené bariéry, nebo odraz a cesta zpět pod ní. Bohužel ten méně příznivý scénář vešel v platnost a šli jsme strmě dolů na cenu 38 200 USD.

Pokud tedy chcete být v obraze a vědět další souvislosti a možnosti vývoje, doporučím Jardův stream zpětně shlédnout, diváky jistě dnešní situace nepřekvapila.

Graf propadu bitcoinu

bitcoin propad graf
Graf BTC/USDT – 13:30 růst na 43500 a ve 3:30 ráno z nenadání na 38200 USD.

Jak jsme si popsali na začátku, nejdřív se všichni radovali z růstu, poté snad doufali v proražení bariéry a start lepších zítřků, bohužel se ale konal opak. Bariéra odrazila kurz strmě dolů. Dole vyznačený tvar zachycuje objemy obchodování, které narostly až desetinásobně oproti běžným obchodním hodinám.

Tuto myšlenku na propad, pod 40 000 USD před několika dny velmi dobře odhadl trader IX..

btc-graf-predikce
Daily graf BTC/USD Bitstamp.. od IX

Jeho celou analýzu najdete zde: 18.01.22 Technická analýza BTC/USD – Krapet blíže, od IX..

Velmi nás tak potěšilo, že se IX ani Jarda nenechal zmást guruy a mágy, predikujícími 40K to the moon, někde ke 100 000 USD. Dělali svou práci, tedy četli v grafech, i přes některé námitky, že jsou příliš bearish (očekávají propad). Oběma bych chtěl tedy poděkovat za jejich práci a přesný odhad situace.

Neděje se nic zvláštního? Jak pro koho…

Pro nové fanoušky BTC, to jistě není nic přívětivého a těžko se v situaci vyznají, mohou mít strach. Ano ten je oprávněný, chce to totiž strategii…

Věřím, že tradeři byli na tuto možnost připraveni, a tak čekají na další možné cenové hladiny, supporty a rezistence, aniž by panikařili (pokud zrovna nelongovali) :/

Jedno je jisté, je lepší nakupovat bitcoin nyní, než na cenách kolem 60 000 USD, ty zde byly před nedávnem, to platí ať už jste obchodník, nebo nováček. Problém je v tom, že nikdo neví, zda se ještě proletíme dolů, případně jak hluboko. Nebo to je aktuálně nejnižší a tudíž nejlepší možná cena na nákup BTC v roce 2022. Zbyde jediné, buďto doufat, nebo sledovat trh s analytiky a být připraven na možné scénáře.

Pokud chcete být v obraze, budu rád, když si nastavíte odběr na náš YouTube kanál a nepřijdete o čtvrteční streamy v 19:00, kde Jarda vždy nastíní aktuální možnosti scénářů pro BTC a nejen to…

youtube-zraloci-odber

Odkaz na YouTube

Pokud ještě nemáte účet na kryptoměnové burze, budeme rádi pokud si založíte účet na nejlepší z nich, a tou je Binance. Při registraci přes tento oficiální odkaz obdržíte doživotní 10% slevu na poplatky a zároveň podpoříte naší redakci.

*Nic z toho zde uvedené není investiční doporučení.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kal

Technická analýza za fungovala ukážkovo 🤣celú dobu tu kopírujete články ako pôjde btc hore

czhunter

Každá dobrá TA říká (i ty zde):

Buď to poroste, nebo to spadne, nebo se nestane nic.

TA je něco jako horoskop nebo předpověď počasí – skoro vždycky vyjde, protože skoro vžycky předpokládá všechno.

Jan

Analýzy od pana Jarolíma jsou krásně udělané, klobouk dolů. Ale ono to skoro nikdy nevychází. Oslavovat, že to tentokrát vyšlo je jako střílet 99x vedle terče, pak se jednou trefit a říkat si, že jsem skvělý střelec.

Pavel
Hodnocení článku :
     

Souvislost s pádem Bitcoinu bych viděl v tom, že se nechal strhnout padajícími akciovými indexy. Bitcoin v této chvíli není chápán jako investice pro přesun kapitálu z akciového trhu.

Azgard

O korelaci BTC s akciovými indexy se píše a mluví už delší dobu,jsem zvědav co se stane po dnešním open bell v americe.

LHTS

BTC pujde nahoru

Vojtech

Ale zdravím Vás, pane kolego🙂 Jakpak se vyvedla včerejší akce? Doufám, že probíhala v přívětivé atmosféře a neodradila Vás i další případné účastníky od brzkého repete😉 Vážně mě to …., že jsem s vámi nemohl být. Na druhou stranu vše zlé k něčemu dobré – měl jsem včera dík karanténě dost klidu přehodnotit své pozice v altech. Viz. můj příspěvek tady na vlákně. Ať už se bude situace vyvíjet dál jakkoliv, jsem rád, že mám teď klid a volné ruce. A taky volne busd😃 Co vy u Bansethů? Sledovali jste to? A vubec – jak se vlastně námi zpunktovana akce vydařila?

Vojtech

Souhlasím, že je to jeden z důležitých faktorů. Velmi důležitých. Ta korelace doslova realtime byla v posledních cca 2 týdnech velice silná. Myslím si navíc, že hlavním strašákem mezi indexy je nyní NASDAQ – pokud propadneme a uzavřeme den výrazněji pod cca 14400, tak asi teprve přijde ta pravá jízda. Nicméně pokud se zaměřím čistě solo na btc, nevidím to ještě stále nijak vyloženě tragicky. Z technického hlediska: propad k 38,2k je u mne pořád v pásmu tolerance. Pokud se behem dneska ještě hodně dynamicky a za mohutného volume odrazime někam min. k cca 43k či lépe výš, tak stále věřím na to, že dlouhodobě prostě obchodujeme range cca 40-53k. Jasně, je to extrémně nepravděpodobné – ale třeba se s probuzením Ameriky nebo za předpokladu solidní pumpy na US indexech budeme divit. A pokud ne, pak přecházím k hypotéze, že s pořád ještě solidní pravděpodobností obchodujeme širší range cca 30-65k. No, uvidíme odpoledne – spíš datum na to, že ještě dnes půjdeme dolů, a to fest, minimálně k cca 34k. Tak či tak, pořád si držím svou strategii – obchodovat to jako široké range na swing. Ale jedná důležitá věc na závěr – chci tímto poděkovat Jardovi zejména za jeho včerejší stream. Byl pro mě tou poslední kapkou pro přehodnocení mě pozice v altech – včera cca v 20h jsem se totiž po jeho shlédnutí konečně odhodlal vylézt takřka kompletně ze všech svých pozic v altech (obchoduji jen spot, takže to tak neprožívam🙂). V posledních týdnech jsem ještě byl při chuti si s částí busd zariskovat a neslo to své ovoce – měl jsem moc hezké zisky např. na Nearu, Ada, Ftm. Doslova jsem na altech chytal nože. Ale včerejší stream mě už definitivně utvrdil v tušení, že se mi to může velmi rychle vymstít. A tak jsem až na malou pozici v Nearu vše prodal, částečně do busd, částečně do btc. Těch rizik už se nakumulovalo prostě příliš – zejména makro a také globálne politická situace se v posledních dnech příliš vyhrocuje. Vrtalo mi to hlavou už déle, jen mamon stále hlodal. Jarduv v dobrém slova smyslu neangazovany (emočně myslím) přístup mi nicméně dlouhodobě pomáhá kotvit se od emocí směrem širokospektrální racionální analýze. A není to prvně, co mi dodal potřebnou odvahu z pozic vystoupit. Takže díky, Jardo a díky celému týmu kryptomagu! A propos – jak se vyvedla včerejší slezina … a husa?🙂

Josef Šťastný

Tak Jarda není jediný, kdo byl bearish 😉 🙂 https://www.facebook.com/josef.stastny.773/posts/5333475673348373

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: