18.01.22 Technická analýza BTC/USD – Krapet blíže, od IX..

4.8
(27)

Zprávy a souhrny

IX..https://ixtrading.live
Technický analytik, trader od roku 2000/01 Tvůrce a zakladatel projektu IXtrading - výuka institucionální TA, psychologie a disciplína, ochrana investic..

Ačkoliv se neděje nic, co bych nepopsal v minulém článku, je čas se na graf podívat trochu z blízka. Bitcoin se dále pohybuje v konsolidačním pásmu hladiny 42k $. Zdá se ale, že se připravuje na průraz níže. To přesto stále nemusí v tuhle chvíli nic znamenat. Avšak jak víte, počítám do konce měsíce se zásahem hladiny 35k $.

Pohled na věc

Moje články budou vždy tak trošku jiný, takový uvolněnější bych řekl. Popravdě, kdybych minule neslíbil, že se na to podíváme příště blíže, tak bych dnes ještě neměl o čem ani psát. Ale musím. Říkal jsem si, že by někteří mohli i panikařit, kam jsem zas zmizel, když jsem se zas objevil. Takže si dnes pořešíme jen aktuální možnosti na daily grafu, které by směřovali k realizaci mé úvodní predikce pro rok 2022.

Dnes tedy Daily gráfek

Daily graf BTC/USD Bitstamp..

To co minule nebylo vidět na měsíčním grafu, dnes vidíte na daily. Tedy predikci předpokládaného vývoje v následujících dnech. Jak vidíte, držím se myšlenky poklesu k hladině 35k $, kde by tedy trh mohl krapet přinést další likviditu a konečně zájem začít nakupovat.

Ačkoliv hladina 42k $ je silným supportem vzhledem k jeho povaze (kulatá hladina průběžného ATH z roku 2021), tak likvidity to moc nepřineslo a naopak trh se tlačí do další rezignace.

Hladina 35k $ je hladinou plus mínus poloviny od ATH, dalo by se říct, že PullBack korekce a pro některé to bude znamenat dalších 100% zisku cestou k TOPu druhého ramene z měsíčního grafu.

Poznámka..: Já sice mluvím o tom TOPu druhého ramene sebejistě, ale ono to tak nemusí ve finále vůbec být. Zatím se ale trh drží mé představy a tak se té myšlenky držím. Až ji trh naruší, budu teprve řešit vývoj a jeho možnosti dále.

Tak tedy co

Hladina 42k stále drží a má podporu daily hladiny 40667$.  Teprve až průraz na daily grafu této hladiny vytvoří signál pro další pokles. Níže jsou dvě hladiny – týdenní 38173$ a právě měsíční 35k$.

Předpokládám, že pokud se trhu podaří prorazit daily hladinu, prorazí až na 35k$, ale týdenní svíce tohoto průrazu by uzavřela nad týdenní 38K. Toto by byl optimální vývoj, aby se trh mohl odrazit a únorovou svící se vrátit na roční cenový průměr, který jsme si ukázali v minulém článku.

Také pozor, značené plovoucí průměry EMA30, 55 a 200 se seřadily do signálu DOWNtrendu. V případě daily timeframe je to celkem nepříjemný signál. Ne přímý signál, ale rozhodně svoji váhu mít může, především psychologickou. Většina obchodníků používající plovoucí průměry mají +/- podobná nastavení.

Na závěr

Rozhodně, pokud prorazíme dolu, hledal bych při hladině 35k odrazové patterny.

(pozor – značená žlutá UP trendline při hladině 35k je potenciální Neckline formace a je značená pouze přibližně – nemá v tuhle chvíli pro analýzu žádný relevantní význam)

Prostor se tam najde i pro Dvojité dno, které v podstatě mám v predikci značené. Pokud by mělo dojít v budoucnu dále na průraz 35k, nepřijde to hned s potenciálně současným průrazem aktuálních hodnot.

Zrovna tak ale současné support pásmo zatím drží, což se může každou chvílí změnit, ale nyní drží. Přesto ale nevidím tam tu likviditu, která by mohla zapříčinit odraz.

To, že trh sem tam iracionálně vypumpuje a tváří se to jak změna trendu, to je způsobeno opět velmi nízkou likviditou, kdy vám na velký pohyb stačí málo peněz, protože chybí prodejní objednávky. Z tohoto důvodu takový pohyb velmi snadno selhává a trh se vrací převážně pod původní hodnotu..

Poslední poznámka..: Nepanikařte. Pokud nepíšu článek, nic se závažnýho v trhu neděje. Tedy neděje se nic, nač bych neupozornil nebo nebylo v možnostech trhu.

Za další Vás mám upozornit, že někdy také budete mít možnost se mě osobně ptát na různý věci prostřednictví streamu, kde tedy, pokud bude v rámci mých sil, odpovím. Ale to je do budoucna, já na ty videjíčka moc nejsem 🙂

 

Nyní se loučím a příště zkusíme třeba H4 graf a shlédneme lokálnější reakce na konrétní hladiny. Také bychom mohli mít jasněji do následujících dní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 27

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Úsměvné , lidem dochází peníze a dech . Znehodnocování je důsledkem vysokého životního standartu , který někde končí .Uvidíme , necháme se překvapit , moc optimismu už v tom nevidím .

Jarin
Hodnocení článku :
     

Diky za TA. Nicmene jeden dobry trader ocekava letos 25k, tak uvidime.

Libor

no, pohlédnu-li i na shitcoiny, tak důvěra v další růst crypta je mizivá a i vzhledem k situaci, všeobecné zdražování a inflace, tak většina lidí má úplně jiné starosti, než spekulovat s btc či kryptem, za mě pokles dolů a stagnace

mat
Hodnocení článku :
     

Dobry den. Svojho casu davnejsie (sa mi mari) ze ste predikovali koniec tohto bull marketu niekde v okoli 90 tis. usd. mozem sa spytat kedy sa to zmenilo? dakujem

paulusczechia

Dobrý den, konec bullrunu je někdy mezi $150-300K, takže ještě nejsme ani v půlce 😉 k orientaci napomůže např. bullrun peak index – http://www.cbbi.info

Jaro
Hodnocení článku :
     

Zdravím, viem vás niekde sledovať na sociálnych sieťach alebo niekde, kde dávate content a updates? 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: