Přijetí kryptoměn v Nigérii raketově roste

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Obyvatelé v Nigérii jsou stále více hladoví po kryptoměnách, jelikož zemi svírá dvouciferná inflace. Masová adopce digitálních měn stoupá navzdory velmi tvrdým zásahům vlády a centrální banky proti Bitcoinu a dalším kryptoměnám.

Masové přijetí v Nigérii

Vyhledávání klíčového slova Bitcoin v Nigérii opět překonalo veškerá očekávání. Objem obchodování v zemi zaznamenal svůj druhý nejsilnější týden. Obchodování P2P se tak stabilně zvyšovalo, až skončilo na druhé příčce hned za Spojenými státy americkými.

Nekontrolovaná inflace, měnové kontroly, korupce a sociální represe v Nigérii způsobily masivní adopci kryptoměn. Rostoucí přijetí Bitcoinu v této africké zemi pomohlo subsaharské Africe stát se vedoucím regionem v objemu obchodování P2P.

Ačkoliv popularita kryptoměn u obyvatel roste, centrální banka s vládou se snaží házet digitálním aktivům co nejvíce klacků pod nohy. V únoru letošního roku vláda zakázala licencovaným bankám zpracovávat kryptoměnové transakce.

„Mnoho obchodních aktivit bylo nyní zatlačeno do podzemí, což znamená, že mnoho Nigerijců je nyní závislých na méně bezpečných, méně transparentních volně prodejných kanálech. Ve skupinách na Telegramu či WhatsAppu lidé obchodují přímo mezi sebou.“

Navzdory nepřátelství vlády a centrální banky vůči Bitcoinu, Nigérie v současné době zkoumá vývoj digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Nigérijská centrální banka odhalila koncem července plány na zahájení testování CBDC od října letošního roku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 997 USD dle KMC.

Závěr

V každé zemi, která trpí vysokou mírou inflace, je přijetí Bitcoinu mnohonásobně vyšší. Dokazuje to například Írán, Latinská Amerika, Nigérie či Ukrajina. Pro obyvatele zemí s dvoucifernou inflací se tak jeví Bitcoin jako zářný spasitel a uchovatel hodnoty. K používání kryptoměn však stačí pouze elektřina a přístup k internetu. Na údaje z Google Trends se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img