Přes 656 milionů dolarů ztraceno z důvodu kryptohacků a podvodů za první pololetí 2023

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V první polovině letošního roku došlo v kryptoměnovém sektoru k významnému bezpečnostnímu incidentu, kdy bylo prostřednictvím kybernetických útoků, podvodů a takzvaných “rug pulls” ztraceny kryptoměny v hodnotě 656 milionů dolarů.

Kryptohacky a podvody za první pololetí 2023

Nejnovější zpráva bezpečnostní společnosti Beosin a Footprint Analytics odhaluje, že první polovina letošního roku přinesla ztrátu více než 656 milionů amerických dolarů v kryptoměnách kvůli podvodům a hackům.

Samotné protokolové útoky připravily investory o 471,43 milionů dolarů, phishingové podvody způsobily další ztrátu 108 milionů dolarů a rug pulls vyvolaly ztráty ve výši 75,87 milionů dolarů.

Rug pull” označuje podvod, kdy tvůrci projektu náhle odvedou veškerý kapitál z daného projektu, obvykle poté, co se jim podaří nalákat dostatek investorů.

I když čísla ohledně ztrát v kryptoměnách za první polovinu roku 2023 mohou vzbudit znepokojení, ve skutečnosti představují výrazný pokles oproti předchozímu roku. Například zlepšení v oblasti získávání ukradených digitálních aktiv je povzbudivé. Zdařilo se obnovit zhruba 215 milionů dolarů ukradených kryptoměn, což tvoří 45,5 % všech ukradených aktiv. To je velký skok oproti roku 2022.

Co se týká druhů kryptoměn, které byly nejvíce postiženy, zpráva bezpečnostní společnosti Beosin uvádí, že většina ztracených kryptoměn představovala mince a tokeny na platformě Ethereum. Tyto kryptoměny tvořily ohromujících 75,6 % celkových ztrát. Nicméně u 21,4 % ztracených kryptoměn zůstává důvod ztráty nejasný.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 31,314 USD dle KMC.

Závěr

Ačkoliv se jedná o menší číslo než před rokem, kryptoměnové podvody a hacky nejsou na ústupu. Dbejte proto zvýšené opatrnosti, vždy. O své zkušenosti se můžete popřípadě podělit s námi na našem oficiálním Discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ, kde sbíráme podobné případy. Na celou zprávu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img