[PŘEHLED TRHU] Týden jsme uzavřeli v zelených číslech, ale pozor na Barta!

0

Včera skončil poslední obchodní týden roku 2018. Zní to sice vtipně, ale je to pravda. Proč to vůbec zmiňujeme? Inu, důležité je to hlavně z hlediska technické analýzy. Včera se na ceně 4170 $ (Bitfinex) uzavřela poslední weekly svíce roku 2018.

Bitcoin včera na poslední chvíli vyskočil o více než 300 $. Zmíněná weekly svíce je tedy nakonec zelená a uzavření roku nad hranicí 4000 $ je pro Bitcoin dobrou zprávou.

1W BTC/USD - Bitfinex
1W BTC/USD – Bitfinex

Potvrzení Head and Shoulders se už asi nedočkáme

Bohužel, na potvrzení formace H&S to stále nestačí. Jak jsme zmiňovali v této analýze, Bitcoin se musí dostat do intervalu 4300–4400 $ a uzavřít tam alespoň jednu daily svíci.

Druhé rameno formace H&S se nezdravě protahuje. Navíc, navzdory pozitivnímu indikátoru na tradingview není velká pravděpodobnost, že Bitcoin bude dále stoupat. Interval 4200–4400 $ je silnou zónou rezistence a na její proražení nemáme potřebné momentum. Navíc včerejší růst vůbec nebyl přirozený. Šlo o manipulaci s cílem (pravděpodobně) ovlivnit zmíněnou weekly svíci.

1D BTC/USD - Bitfinex - H&S
1D BTC/USD – Bitfinex – H&S

Fakt, že mnoho lidí začalo nakupovat, protože očekávali potvrzení H&S, je pro naše manipulátory už jen takový menší bonus. Kdo ví, kdy budou mít zase možnost prodávat za tak vysokou cenu?

Dejte si pozor na Barta!

Z tohoto článku jste již určitě zjistili, co si myslíme o současné situaci, v níž se Bitcoin nachází. A hlavně, jak bude vypadat další vývoj jeho ceny. Je však důležité poznamenat, že se naše předpoklady nemusí potvrdit. Predikovat pohyby jakéhokoliv trhu je prakticky zbytečné.

Technická analýza je nástroj, pomocí kterého zvyšujete své šance a hlavně, řídíte riziko! Tento článek nelze brát jako investiční poradenství. Pokud se podle něj budete řídit a proděláte, za vaše ztráty v žádném případě nebudeme odpovědní. Pokud máte zájem o kvalitní analýzy, které tvoří léty ostřílení profesionálové, navštivte web Trading11.com.

1h BTC_USD - Bitfinex - BART
1h BTC_USD – Bitfinex – BART

Při pohledu na hodinový graf to vypadá, že se na něm brzy vytvoří Bartova hlava. Tato formace je ve světě kryptoměn nechvalně známá a najdete ji téměř všude. Více se o ní můžete dočíst v tomto článku.

V případě, že by se skutečně vytvořil Bart, můžeme očekávat propad zpět na 3900 $, možná i níže. Trh tento propad dokonce před hodinou i naznačil. Viz graf.

A co si myslíte vy? Očekáváte další růst Bitcoinu, nebo budeme padat? Budeme rádi, pokud vaše názory napíšete do komentářů pod článkem.

Co číst dál?

Dobré správy – SVET sa nerúti do záhuby – Tu je 10 dôvodov!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na