[ANALÝZA] Povánoční výprodej – Dnešní propad potvrzuje formaci H&S + návod, jak ji obchodovat

0
(0)

Zprávy a souhrny

Minule jsme na Kryptomagazínu psali, že kryptoměny letos nejsou jediným aktivem, které padá. Masivní výprodeje zažívají i akciové trhy. Obchodní války mezi Amerikou a zbytkem světa decimují ekonomiku a s největší pravděpodobností začnou další finanční krizi.

Analýzy akciových indexů na Trading11 ZDARMA naleznete zde.

Trh s kryptoměnami na Štědrý den krásně rostl. Většina coinů v čele s XRP a Ethereem si připsala více než 10 %. Neuběhl ale ani jeden den a už zase letíme dolů. Pohled na coinmarketcap je v tuto chvíli opravdu žalostný.

Bitcoin -8 %, Ethereum -15,5 %, XRP -11 %, Bcash -16 % … A další coiny jsou na tom velmi podobně. Drtivá většina digitálních měn dnes prudce klesá. Pokud se však podíváme na svíčkový graf, můžeme si všimnout, že se nám tam tvoří velmi silná formace – Head and Shoulders (hlava a ramena). Doporučujeme sledovat vývoj trhu v nejbližších dnech. Pokud vše půjde podle plánu, pěkně na ní vyděláme!

Pokud chcete vědět obchodovat formaci H & S, přečtěte si tento článek:

(text pokračuje pod odkazem)

Na grafu BTC/USD se nám rýsuje obratová formace

René z Trading11 už včera zmínil formaci H&S. V té době byl Bitcoin ještě na 4200 $. Vytvořeno bylo první rameno a hlava a následovat mělo vytvoření druhého ramene. Na burze Bitfinex by toto rameno mohlo dosáhnout až k hladině 3700-3650 $.

Současná situace – predikce pádu vyšla:

Dnes Bitcoin klesl o cca 8 procent. Propad o dalších 5 % v případě Bitcoinu stále nebude nic strašného. Pokud máte zájem obchodovat tuto formaci, máte dvě možnosti. Můžete nakupovat na spodku druhého ramene (3650 – 3800 $). To však s sebou nese relativně velké riziko. Formace H&S se totiž nakonec nemusí potvrdit a v tom případě můžeme padat dál až na úroveň dalšího supportu (~3200 $ – letošní low).


Druhou a také bezpečnější možností je nákup na neckline a prodej v okolí 5500 $. Potvrzení H&S nastane poté, co Bitcoin dosáhne na cenu 4200 $ (neckline). Po potvrzení by cena měla vystoupit cca o jednu výšku formace, tedy přibližně o dalších 1000 až 1200 dolarů. To činí 20 – 25 % celkové ceny Bitcoinu!

Bude formace H&S potvrzena nebo jde pouze o výplod naší fantazie?

Formace H&S má mezi obchodníky silnou váhu a je snadno rozpoznatelná. Proto je velmi pravděpodobné, že bude akceptována. Na trhu nyní panuje vcelku dobrá nálada, volume se konečně zvýšilo na snesitelnou úroveň a je tedy docela dost možné, že skutečně půjdeme nahoru. Tento cenový vývoj by podpořil můj předvánoční přehled trhu, ve kterém jsem vzpomínal možný růst na 5 – 6 tisíc dolarů.

Stále je však třeba mít na paměti, že investování do kryptoměn je vysoce rizikové a v žádném případě nejsme zodpovědní za případné ztráty vzniklé nezodpovědným obchodováním. Tento článek je čistě informační a slouží k vytvoření přehledu o vývoji trhu s kryptoměnami. Pokud máte zájem o profesionální obchodní rady, využijte skvělé vánoční slevy na Trading11. Ale pozor! Slevy skončí už zítra (26. 12. 2018) o půlnoci!

PIKANTNOST: Naposledy se formace H&S na grafu objevila na začátku léta. Po potvrzení formace následovala obrovská pumpa, která nastartovala další velký růst. Vypadalo to takto:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas

vsechno je jen nahoda, z tech grafu uz ste zblbnuty… hop nebo trop…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: