[PŘEHLED TRHU] Tak ještě poslední skok? Technická analýza tomu nasvědčuje!

0

Ti z vás, kteří sledují Trading11, si jistě přečetli zajímavou analýzu Bitcoinu od IXOYE, která vyznačila několik důležitých technických úrovní a trendových linií na 6H timeframe. Analýzu do tohoto přehledu dávat nebudu. Pokud máte zájem, najdete ji zde. Každopádně IXOYE v ní nakreslil i dva nejpravděpodobnější scénáře vývoje hodnoty Bitcoinu. Momentálně, zdá se, Bitcoin následuje ten pozitivnější scénář. Čeká Bitcoin poslední skok ke dlouhodobé klesající trendline před tím, než se ponoří do oblastí pod 6000 $?

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pro profesionální rady založené na technické analýze navštivte prosím web Trading11.com.

Prostor na menší růst zde je

Bitcoin se dnes v noci v rámci korekčního pohybu Altcoinů dostal nad hladinu 6400 $ a teoreticky tak má otevřenou cestu až k ceně 6800 $. Tam by se mohl dostat během několika dní. S největší pravděpodobností ho potom zastaví dlouhodobá klesající trendová linie a následovat bude návrat na dno.

1D BTC/USD - Bitfinex
1D BTC/USD – Bitfinex

Rekordní množství SHORTŮ

Tento scénář podporuje i obrovský objem shortů na trhu. Jen na burze Bitfinex shorty dosahují 37 000 BTC. Obchodníci očividně čekají na propad. Tlak medvědů je obrovský, ale v zájmu burz je nejprve tyto shorty trochu zredukovat. Jinak obchodníci vydělají -> burzy prodělají. Obchodování je hra s nulovou výslednicí, to je třeba si uvědomit.

1D BTC/USD shorts - Bitfinex
1D BTC/USD shorts – Bitfinex

Kdy vypadneme z trojúhelníku?

Jak jsem již několikrát zmiňoval, Bitcoin se v roce 2018 drží v obrovském trojúhelníku a zůstat v něm může až do poloviny listopadu. Pak se bude rozhodovat, zda půjdeme nahoru nebo dolů. Já osobně doufám, že co nejdříve padneme pod 6k a uzavřeme Hidden gap na ceně ~ 4900 $. Trh na to čeká už devět měsíců a bez poklesu na tuto hodnotu Bitcoin pouze velmi těžko vystoupá na nové ATH.

Hladina zmíněného Hidden Gapu bude pro institucionální investory signálem ke vstupu do trhu a v případě, že by Bitcoin po dosažení této hodnoty reagoval rychlým návratem na 6000 $, bychom se mohli konečně odlepit ode dna, otočit trend a začít pozvolna stoupat.

Mnohem pravděpodobnější je sice konsolidace na této úrovni a postupné vytvoření formace kulaté dno, ale ani jednoho se netřeba bát. Přežili jsme přece 9měsíční 70% korekci. Pár měsíců a pár tisíc dolarů navíc nás nezabije.

12.09.18 Technická analýza BTC/USD – Klasická konsolidace, od IX..

Krátký komentář k Altcoinům

Trh s Altcoiny dnes zažívá menší boom. Po Krvavé středě přišel Zelený čtvrtek a většina kryptoměn smazala ztráty z tohoto týdne. Ethereum v době psaní tohoto článku atakuje hladinu 200 $. Já osobně tipuji, že se tam zastaví. EOS zase jednou překonal 5 $, Litecoin je na 54 $ a Monero na 114 $. Svým 15% růstem tak poskočilo na devátou příčku v kapitalizaci a překonalo Cardano.

Zajímavě vypadá i Nano -> 40% růst. Dogecoin nadále pomalu roste a prakticky ignoruje zbytek trhu. Mnohé jistě potěšila i kryptoměna Waves. Vývojářský tým tohoto projektu chystá v průběhu příštích dnů slušnou dávku novinek. Více informací naleznete v tomto článku.

Já osobně si myslím, že krátký boom Altcoinů brzy skončí a Bitcoin bude pokračovat v dominování trhu. Dokud se index dominance nedostane nad 60 %, Alty bych nekupoval.

Připojte se na dnešní stream – 18:00 na YouTube

Dnes budeme streamovat na YouTube. Začínáme v 18:00. Stream je již naplánován a najdete ho zde:

https://www.youtube.com/watch?v=GazYyqh6CxE

Tešíme se na vás! ?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na