[PŘEHLED TRHU] Proč Bitcoin nereaguje na situaci kolem VanEck ETF? + jaké to bude mít následky?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...

Jistě jste postřehli, že burza CBOE odvolala svůj návrh na vytvoření Bitcoinového ETF. Toto odvolání přišlo během vládního shutdownu přibližně měsíc před finálním rozhodnutím. O důvodech se více dočtete v tomto článku.

Na případné schválení VanEck ETF-ka se těšili snad všichni fanoušci kryptoměn. Proto je přímo šokující, že jeho odvolání nijak zvlášť trhem nezahýbalo. Od okamžiku samotného odvolání uběhly už dva dny a informace se na veřejnost dostala včera. Co tedy může za absenci jakéhokoliv pohybu Bitcoinu?

Bitcoin zatím nerozhodný

1h BTC/USD - Bitfinex
1h BTC/USD – Bitfinex
  1. Krypto-komunita nemá o regulované ETF zájem – Jinak řečeno, spekulanti kteří počítali s tím, že přijde ETF a Bitcoin půjde na Moon, už jsou mimo trh a neměli co prodat. Nakoupené tedy mají pouze HODL-eři – které většinou nezajímá nic – a velcí hráči, kterým bylo jasné, že VanEck SolidX Bitcoin ETF tak či tak schválené nebude.
  2. Whales nejsou připraveny na pokles ceny Bitcoinu Každému, kdo delší dobu sleduje trh s kryptoměnami, je jasné, že tento trh je zmanipulovaný. Funguje pod taktovkou velkých hráčů a burz (BitMEX), které manipulují s cenou jednotlivých coinů. Tito velcí hráči pravděpodobně na negativní fundament nebyli připraveni a zprávu o stažení VanEck ETF nestihli využít.

„Chybějící reakce trhu, znamená, že stažení VanEck ETF nikoho nezajímá nebo klíčoví hráči nestihli tuto zprávu zpracovat.“

Zapomeňme na regulované ETF v roce 2019!

Z historického hlediska si SEC na udělení finálního verdiktu vždy počkala. Maximální doba, během které se návrhy mohou přehodnocovat, je 240 dní. V zájmu SEC není zbytečně spěchat. V první řadě je třeba zjistit, zda by takovéto finanční nástroje nemohly být jednoduše zneužity.

VanEck ETF měly být kryty fyzickými Bitcoiny. CBOE však SEC stále nedokázala přesvědčit o bezpečnosti jejich Custody řešení a samozřejmě problémem jsou i velké manipulace na trhu s BTC.

To vše jsou věci, které nejde vyřešit za den. Je tedy velmi pravděpodobné, že pokud CBOE podá další návrh v prvním čtvrtletí 2019, tak se finálního verdiktu nedočkáme dříve než v zimě, resp. v Q1 2020.

Co číst dále?

Únik fotek Samsung Galaxy S10 – Bude mít integrovanou Bitcoin peněženku?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře