[PŘEHLED TRHU] Proč Bitcoin nereaguje na situaci kolem VanEck ETF? + jaké to bude mít následky?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

Jistě jste postřehli, že burza CBOE odvolala svůj návrh na vytvoření Bitcoinového ETF. Toto odvolání přišlo během vládního shutdownu přibližně měsíc před finálním rozhodnutím. O důvodech se více dočtete v tomto článku.

Na případné schválení VanEck ETF-ka se těšili snad všichni fanoušci kryptoměn. Proto je přímo šokující, že jeho odvolání nijak zvlášť trhem nezahýbalo. Od okamžiku samotného odvolání uběhly už dva dny a informace se na veřejnost dostala včera. Co tedy může za absenci jakéhokoliv pohybu Bitcoinu?

Bitcoin zatím nerozhodný

1h BTC/USD - Bitfinex
1h BTC/USD – Bitfinex
  1. Krypto-komunita nemá o regulované ETF zájem – Jinak řečeno, spekulanti kteří počítali s tím, že přijde ETF a Bitcoin půjde na Moon, už jsou mimo trh a neměli co prodat. Nakoupené tedy mají pouze HODL-eři – které většinou nezajímá nic – a velcí hráči, kterým bylo jasné, že VanEck SolidX Bitcoin ETF tak či tak schválené nebude.
  2. Whales nejsou připraveny na pokles ceny Bitcoinu Každému, kdo delší dobu sleduje trh s kryptoměnami, je jasné, že tento trh je zmanipulovaný. Funguje pod taktovkou velkých hráčů a burz (BitMEX), které manipulují s cenou jednotlivých coinů. Tito velcí hráči pravděpodobně na negativní fundament nebyli připraveni a zprávu o stažení VanEck ETF nestihli využít.

“Chybějící reakce trhu, znamená, že stažení VanEck ETF nikoho nezajímá nebo klíčoví hráči nestihli tuto zprávu zpracovat.”

Zapomeňme na regulované ETF v roce 2019!

Z historického hlediska si SEC na udělení finálního verdiktu vždy počkala. Maximální doba, během které se návrhy mohou přehodnocovat, je 240 dní. V zájmu SEC není zbytečně spěchat. V první řadě je třeba zjistit, zda by takovéto finanční nástroje nemohly být jednoduše zneužity.

VanEck ETF měly být kryty fyzickými Bitcoiny. CBOE však SEC stále nedokázala přesvědčit o bezpečnosti jejich Custody řešení a samozřejmě problémem jsou i velké manipulace na trhu s BTC.

To vše jsou věci, které nejde vyřešit za den. Je tedy velmi pravděpodobné, že pokud CBOE podá další návrh v prvním čtvrtletí 2019, tak se finálního verdiktu nedočkáme dříve než v zimě, resp. v Q1 2020.

Co číst dále?

Únik fotek Samsung Galaxy S10 – Bude mít integrovanou Bitcoin peněženku?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře