Přední banky se staví proti přísným regulacím zaměřeným na kryptoměny

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Řada předních bank v Evropě a Spojených státech amerických se postavila proti souboru velmi přísných pravidel zaměřených na držení kryptoměn. Nová pravidla se tak dostala pod ostrou kritiku velkých finančních institucí.

Přísné regulace na kryptoměny

Pravidla navržená v červnu letošního roku skupinou centrálních bankéřů a regulátorů známou jako Basilejský výbor pro bankovní dohled (BCBS) se dostala do kontroverze s několika předními světovými bankami.

JPMorgan nebo třeba Deutsche Bank patří mezi finanční instituce, které se staví proti novým pravidlům, která by od nich vyžadovala vyčlenit dolar z kapitálu za každý dolar Bitcoinu, který drží ve vlastnictví.

The Global Financial Markets Association zveřejnila tento týden zajímavou zprávu. Ve zprávě se uvádí, že kryptoměny, jako je Bitcoin, by neměly čelit velmi přísným kapitálovým požadavkům. Bankovní regulační orgány uvedly jako své důvody praní špinavých peněz a financování terorismu.

Banky a finanční instituce tvrdí, že by jim nová pravidla zabránila v držení kryptoměn, které by dodávaly aktivitu na neregulované trhy. Finanční instituce, které se staví proti pravidlům, rovněž vznesly námitky proti zahrnutí a regulaci stablecoinů.

Stablecoiny se v posledních měsících dostaly pod stále větší kontrolu, jelikož kombinovaná tržní kapitalizace přesáhla 100 miliard amerických dolarů. Ministerstvo financí USA již učinilo první kroky proti stablecoinům.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 44 321 USD dle KMC.

Závěr

Ve světě se stupňují požadavky na regulace kryptoměn. Po regulacích volá i mnoho odborníků na finance se slovy, že bez regulací by kryptoměny dlouho nevydrželi. Co si o regulacích myslíte vy? Mohou vlády opravdu zabít krypto? Pravidla BCBS si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Co že? Že by bez regulaci kryptoměny dlouho nevydržely, co to je zas za blbost 🙂 Myslím, že by to dlouho nevydrželo úplně něco jiného 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: