Predikce ceny bitcoinu: Kryptoměna se snaží o pokoření 70 000 USD, halving na spadnutí

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Aktuální cena bitcoinu se pohybuje těsně pod klíčovým bodem s pozitivním výhledem, přičemž trh monitoruje potenciální rezistenční a podpůrné úrovně. Do to nás čeká za několik dní halving.

Deutsche Bank: Důvěra v Bitcoin roste

Podle nedávno zveřejněné studie Deutsche Bank se zdá, že důvěra spotřebitelů v Bitcoin nabírá na síle, s více než polovinou dotázaných (52 %), kteří považují kryptoměny za klíčové pro budoucí transakce.

Avšak přes tento optimismus, jen desetina respondentů se odváží věřit, že Bitcoin překoná úroveň 75 000 dolarů do konce letošního roku. Třetina dotázaných dokonce předvídá pokles. I tak se ale jedná o posun ve vnímání bitcoinu.

SEC posouvá rozhodnutí o povolení obchodování s Bitcoin ETF na NYSE

Americká Komise pro cenné papíry a burzy posunula své rozhodnutí o povolení obchodování s Bitcoin ETF na NYSE, čímž se dotkla návrhů od společností Bitwise a Grayscale. Původně očekávané vyjádření bylo odloženo na 29. května, čímž se prodloužilo období přezkumu.

Obchodování s opcemi umožňuje investorům spekulovat na cenové výkyvy přední kryptoměny světa. Generální ředitel společnosti Grayscale podporuje schválení, odkazuje na historii SEC v povolování ETF spojených s bitcoinem a uvádí, že možnosti pro ETF by mohly zvýšit stabilitu trhu.

Predikce ceny bitcoinu

Cena BTC klesla pod 69 000 USD. Rezistenční úrovně jsou stanoveny na 72 739 dolarů, 73 753 dolarů a 74 965 dolarů, naznačující možné vrcholy cenového pohybu.

Podporu ceny zajišťují úrovně 70 258 dolarů, 68 962 dolarů a 67 525 dolarů, které fungují jako ochrana před poklesem. Index relativní síly (RSI) na hodnotě 58 signalizuje zónu mírného nákupu, zatímco 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) ve výši 69 710 dolarů posiluje optimistický výhled.

Vývoji ceny bitcoinu se ve své nedávné videoanalýze věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Na video se můžete podívat níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 68 719 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaké jsou vaše cenové predikce pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img