Predikce bitcoinu: Vývoj trhu je nadále zvýrazněn významnými investicemi do Bitcoin ETF

4.9
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pozornost se posledních několik týdnů obrací k Bitcoinu po jeho nedávném poklesu pod 60 000 dolarů a následnému růstu nad 66 000 dolarů vyvolává diskuse o budoucím směřování kryptoměny.

Predikce bitcoinu pro následující období

Aktuální pokles ceny bitcoinu vyvolává v komunitě zvědavost ohledně jeho budoucího směřování. Značný zájem o Bitcoin ETF, zejména po vstupu gigantů jako je BlackRock, vyvolává debatu o potenciálu udržení současného vzestupného trendu.

Ve světle rostoucích akciových trhů MicroStrategy navyšuje svou nabídku konvertibilních dluhopisů na 700 milionů dolarů. Tyto dluhopisy, zaměřené na institucionální a akreditované investory, jsou splatné po březnu 2027. Společnost tak veřejně ukazuje svoji rostoucí důvěru a závazek k Bitcoinu.

Společnost MicroStrategy aktuálně vlastní přes 193 000 BTC. Michael Saylor, výkonný předseda MicroStrategy, zprávu o dluhopisech sdílel i prostřednictvím svého oficiálního účtu na platformě X.

Další pozornost si zasluhuje legislativní vývoj v Arizoně, kde návrh zákona o začlenění Bitcoin ETF do důchodových plánů naznačuje posun v tradičních investičních strategiích. Iniciativa navrhuje začlenění Bitcoin ETF do důchodových portfolií státu s cílem dosáhnout diverzifikace a potenciálního snížení rizika.

Návrh, který nedávno prošel senátem hlasováním 16 ku 13, je nyní předmětem posouzení Sněmovny. Konkrétně vyzývá Systém důchodového zabezpečení veřejné bezpečnosti (PSPRS) a Arizonský státní důchodový systém (ASRS).

Dennis Porter, generální ředitel Satoshi Action Fund, považuje arizonský návrh za strategický krok ke zlepšení diverzity portfolia a minimalizaci investičního rizika, což může vést k větší stabilitě.

Nedávné rekordní přílivy do Bitcoin ETF od předních finančních institucí jako BlackRock naznačují také zesílený institucionální zájem, který by mohl podpořit další růst hodnoty bitcoinu v následujícím období. Vzhledem k tomuto pozitivnímu vývoji je trh s největší kryptoměnou světa na klíčové křižovatce, s důležitými úrovněmi podpory a odporu, které určí jeho krátkodobé vyhlídky.

Bitcoin predikce

Včera 7. března zaznamenal Bitcoin mírný pokles na hodnotu 66 105 amerických dolarů. Přední kryptoměna světa se však během čtyřhodinového obchodního intervalu udržela nad klíčovou úrovní 64 858 dolarů.

Bitcoin ale naráží na značný odpor při ceně 69 045 dolarů a čelí dalším překážkám při hodnotách 71 992 a 75 598 dolarů.

Na druhou stranu, Bitcoin má bezprostřední podporu na úrovni 62 872 dolarů, s dalšími supporty stanovenými na 59 380 a 56 231 dolarech, které poskytují ochranu proti větším poklesům.

Index relativní síly (RSI) držící se na hodnotě 55 a 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) na úrovni 62 827 naznačují stabilní, pozitivní postoj trhu. Pokud si Bitcoin zachová pozici nad svým pivotním bodem, můžeme očekávat převahu optimismu na trhu. Avšak pokles pod tuto úroveň by mohl vést k opatrnějšímu přehodnocení pozic na trhu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 67 395 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img