Předhalvingovové stažení bitcoinu by mohlo retestovat cenový support 45 000 dolarů

4.6
(7)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bitcoin s velkou oblibou kopíruje předchozí býčí trhy. Dubnové půlení si historicky žádá období konsolidace předchozích cenových zisků BTC.

Bitcoin by se měl v souvislosti s dalším halvingem stáhnout na nižší cenové úrovně, ale načasování zůstává nejasné.

Ve svém posledním videu na YouTube z 20. února populární obchodník a analytik Rekt Capital předpověděl cenovou akci BTC kopírující býčí trh v letech 2016 a 2020.

Bitcoinový analytik uvažuje o načasování „pre-halving retrace“ v roce 2024

Bitcoinový analytik uvažuje o načasování „pre-halving retrace” v roce 2024. Bitcoin se již více než týden pohybuje v úzkém koridoru, přičemž 52 000 USD působí jako zóna rezistence.

I když si to vybralo svou daň na celkovém sentimentu, zkušení pozorovatelé trhu zůstávají optimističtí. Analytik Rekt Capital při analýze předchozích býčích trhů identifikoval klíčové fáze, které bull runy spojují.

„Historicky vždy předcházelo dalšímu postupu ceny BTC prolomení na nižší cenové úrovně. A to ještě před halvingem,” vysvětlil.

Máme předhalvingový retrace, poté posthalvingové reakumulační období a nakonec parabolickou cenovou akci směrem k novým historickým maximům.

– Rekt Capital, zdroj: youtube.com

Doprovodný graf ukázal, že pár BTC/USD prolomil svou počáteční klesající trendovou linii, aby se dostal do zóny rezistence, kterou předtím vytvořil. Proražení a následné opětovné otestování jako supportu (fáze pre-halving retrace) je to, co zatím v roce 2024 chybí.

„Totéž nás čeká i v tomto cyklu,” pokračuje ve svém vysvětlování investor Rekt Capital.

Zajímavá zóna, pokud jde o předhalvingový pullback, leží kolem 45 000 dolarů. Potvrzují to údaje společností Cointelegraph Markets Pro a TradingView.

„Otázka zní: Budeme tento měsíc znovu testovat tuto rezistenci v předhalvingovém období?, protože si všimněte, že se nám to v předhalvingovém období nikdy nepodařilo,“ položil si otázku.

Již dříve Rekt Capital dospěl k závěru, že pár BTC/USD plně vstoupil do svého předhalvingového run-upu. A nyní k tomu ještě dodal, že klíčové cenové události přicházejí v tomto cyklu rychleji než bylo zvykem u předchozích bull runů.

Cenové úrovně pod 50 000 dolarů BTC se dostávají do centra pozornosti

V komentářích k současné cenové aktivitě mezitím jiní účastníci trhu neviděli mnoho důvodů, proč by měli být na trhu bearish uprostřed těchto pohybů.

„Bitcoin se obchoduje za úplně stejnou cenu jako před 7 dny,” řekl Caleb Franzen, zakladatel výzkumné platformy Cubic Analytics.

V posledních 7 dnech se pohybuje mezi 50,6 a 53 tisíci dolary, ale nejnižší denní uzavírací cena byla 51,6 tisíce dolarů. Opravdu nechápu tu paniku ani vítězné bearish tvrzení.

– Caleb Franzen, zdroj: twitter.com

Analytik Matthew Hyland s ním v podstatě souhlasil a upozornil na význam Fibonacciho retracementu na úrovni 0,618 z historických maxim těsně nad 48 000 USD.

„Pokud se prolomí pod 49 000 dolarů, pak se obrázek změní. Ale konsolidace v rostoucím trendu upřednostňuje pokračování vzestupného trendu,” upozornil.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Medvědi, zatlačte. Pojď’me testovat těch 45k. Rád bych si přikoupil. 🙂

spot_img