Pozor, skandálu kolem MetaMask se chytili podvodníci

4.5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zatímco krypto komunita diskutuje na Twitteru o nedávné aktualizaci zásad ochrany osobních údajů u MetaMask, podvodníci se začali vydávat za oddělení podpory MetaMask a lákat tak z neopatrných uživatelů citlivé údaje. 

Staré podvody v novém kabátě

Od října do listopadu 2022 se na Twitteru objevovaly informace a prohlášení o dlouhodobé podvodné kampani. Nově zaregistrované účty v ní vyzývají uživatele, aby na uvedenou e-mailovou adresu nahlásili problémy se svými peněženkami MetaMask.

Další varianta je nabídka pomoci s vymáháním finančních prostředků od společnosti MetaMask, se změnou transakcí apod. Všechny uváděné adresy jsou umístěny na populární bezplatné e-mailové službě, která nemá s největší peněženkou Ethereum (ETH) nic společného. Ve skutečnosti žádná legitimní kryptoměnová služba nepoužije bezplatnou e-mailovou službu jako komunikační kanál pro oslovení svých zákazníků.

MetaMask potvrdila, že jde o podvodné e-maily

Společnost MetaMask zopakovala, že její zaměstnanci nikdy nebudou kontaktovat uživatele jako první. Všechna oznámení z takových účtů jsou proto potvrzenými podvody a měla by být ignorována nebo nahlášena správě e-mailové služby nebo sociálních médií.

Pozor i na falešné MASK a MM airdropy

Vzhledem k tomu, že MetaMask zůstává největší on-chain peněženkou pro Ethereum (ETH) a všechny EVM blockchainy, podvodníci se na její uživatele znovu a znovu zaměřují. Ve většině případů podvodníci propagují falešné airdropy mincí MASK a MM, protože uživatelé MetaMasku čekají na airdrop jeho tokenů.

Základní pravidla pro klienty MetaMask

U všech typů podvodů je důležité si zapamatovat dvě věci.

  1. Nikdy nikomu neprozrazujte svou tajnou frázi (secret recovery phrase) pro obnovení účtu. Tajná fráze pro obnovení slouží k lokálnímu přístupu k vašemu soukromému klíči, což znamená, že každý, kdo ji vlastní, má plný a neomezený přístup k obsahu vaší peněženky.
  2. Nezapomeňte, že společnost MetaMask vás nikdy nebude kontaktovat jinak než prostřednictvím našich oficiálních kanálů podpory a nikdy vás nebude žádat o vaši tajnou frázi pro obnovení, a to ani při interakci se zákaznickou podporou.

Závěr

Pokud už jste podvodníkům naletěli, možná ještě není úplně vše ztraceno. Další informace jak postupovat můžete najít na oficiálních stránkách MetaMask.

Jsme nyní také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img