Použití Bitcoinu k nelegalitě je minimální, uvedl bývalý šéf CIA. Navzdory neinformovanosti politických elit

3.9
(7)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Bitcoin právě získal důvěru a podporu od poněkud nečekaného a nepravděpodobného zdroje – bývalého ředitele americké zpravodajské služby CIA Michaela Morella.

Bývalý ředitel CIA ohledně Bitcoinu

Michael Morell, mnohaletý veterán agentury CIA, publikoval nezávislý dokument zadaný nově vytvořenou lobbistickou skupinou Crypto Council for Innovation (jejíž zakládajícími členy jsou Coinbase, Fidelity Digital Assets a Square). Upozornil vyšší vládní úředníky, kteří vydávají veřejná varování o údajném použití bitcoinů zločinci, jako je ministryně financí Janet Yellenová, že vaří z vody.

Příběh o využívání Bitcoinu zločinci Morell vyvrátil v rozsáhlé studii, kde dospěl ke dvěma klíčovým závěrům:

  1. Široké zobecnění týkající se používání bitcoinů v nezákonném financování je výrazně nadhodnoceno.
  2. Analýza blockchainu je vysoce účinný nástroj boje proti kriminalitě a shromažďování zpravodajských informací.

Elity jsou vedle

Bývalý ředitel CIA dal jasně najevo, že budou mít (kromě ostudy) také závažné geopolitické důsledky pro USA vůči Číně, pokud budou plýtvat energií a zdroji honěním se za duchy, na rozdíl od využívání blockchainu a obecněji fintech. Uvedl:

„Musíme se ujistit, že konvenční moudrost, která se mýlí ohledně nedovoleného používání Bitcoinu, nás nezastaví v prosazování technologických změn, které nám umožní držet krok s Čínou.“

Morell přitom dodal, že neočekával, že k těmto závěrům dospěje. Jedním z jeho klíčových předpokladů bylo, že lidé jako sekretářka Yellenová a Christine Lagardeová, prezidentka Evropské centrální banky, patří k nejinformovanějším lidem na planetě. Čekal by tedy, že jejich pohledy budou založeny na faktech. Při své analýze však zjistil „pravý opak.”

Bitcoin není prošpikován zločinem

Bitcoin a krypto nebyly plné nezákonné činnosti. Ve skutečnosti v bitcoinovém ekosystému pravděpodobně existovalo a existuje méně nedovolené aktivity než v tradičním bankovním systému. Bitcoin zdaleka není hojně využíván k nezákonným aktivitám, jak naznačují některé politické špičky.

Procento nezákonných transakcí je zde minimální (podle jedné zprávy z Chainalysis méně než 1 %) a klesá. Bývalý ředitel CIA dále poznamenává, že odhady nezákonné činnosti prováděné prostřednictvím tradičních zprostředkovatelů se pohybují mezi 2 – 4 procenty globálního HDP.  

Poměr ilegální aktivity na Bitcoinu (2012-2020)(zdroj: Chainalysis)

Závěr

Bývalý ředitel CIA Michael Morell věří, že vzhledem k relativně nízké prevalenci nezákonných transakcí v kryptoměně je třeba dbát na to, aby forenzní práce a vymáhání práva nepřevyšovaly potřebu USA držet krok s Čínou, pokud jde o krok k finančním inovacím. Navíc pak zdůraznil křehkou rovnováhu mezi ochranou civilistů a neporuším některých práv, jako je soukromí. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: