Portugalsko chce od příštího roku danit krátkodobé zisky z kryptoměn

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějšího oznámení chystá portugalská vláda zdanění kryptoměn ve výši 28 %. Co za tímto obratem stojí?

Portugalsko chce zdanit krátkodobé zisky z krypta

Portugalsko se podle zpravodajské agentury Bloomberg chystá zavést na příští rok novou daňovou politiku, která by zdanila krátkodobé zisky z kryptoměn ve výši 28 %. Portál Bloomberg uvádí:

Portugalsko v současnosti nezdaňuje zisky z kryptoměn, pokud nepocházejí z profesionálních nebo obchodních činností. Ale to se brzy změní. Ustanovení v navrhovaném rozpočtu země na rok 2023 by podle plánu předloženého parlamentem v pondělí by zdaňovalo zisky z držby kryptoměn držených po dobu kratší než jeden rok sazbou 28 %.

Nové zdanění kryptoměn by znamenalo, že kryptoměnový investoři v zemi by danili digitální aktiva, která byla držena méně než jeden rok. Dosud odváděli daň ze zisku z kryptoměn pouze licencovaní obchodníci a podniky.

Portugalská vláda uvádí, že nejnovější daňové změny zapadají do evropské politiky. Ministr pro daňové záležitosti v Portugalsku, António Mendonça Mendes, v nedávné tiskové konferenci uvedl:

Jedná se o režim, který zapadá do našeho daňového systému a také do toho, co se děje ve zbytku Evropy

Nové daňové změny musí být schváleny v parlamentu, než se stanou zákonem. Země se tak zdaněním kryptoměn v posledních měsících více zabývá.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 117 USD dle KMC.

Závěr

Ještě před nedávnem razila portugalská vláda žádné zdanění kryptoměn. Nyní se však situace obrátila. Evropská unie se také blíží novým regulací kryptoměnového průmyslu. Co si o danění kryptoměn myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě.

Na celý příspěvek zpravodajské agentury Bloomberg se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img