Pondělní propad bitcoinu stál obchodníky více než 270 milionů USD

4.3
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ještě v neděli dopoledne jsme sledovali kurz ceny bitcoinu, který koketoval s hranicí 44 000 USD. Technická analýza sice již věštila možný propad, ale ne každý tomu uvěřil. Většina obchodníků měla otevřené primárně dlouhé pozice a noční propad ceny je zastihl nepřipravené. Celkové ztráty přesáhly 270 milionů USD.

Kurz ceny bitcoinu se v noci z neděle na pondělí náhle propadl o 6,2 % a dostal se pod úroveň 41 000 USD. Sice se pak ihned odrazil zpět alespoň nad 42 500 USD, ale pak postupně klesal a aktuálně se pohybuje kolem 41 100 USD. Pondělní propad se ale udál v rozpětí cca 20 minut a kurz tak smazal veškeré zisky, které budoval skoro celý předchozí týden. Graf tak doslova domaloval osmou zelenou týdenní svíci a pak spadl.

Tony Sycamore, analytik IG Markets Australia, hodnotí aktuální vývoj jako zdravý a očekávaný. Osm po sobě jdoucích zelených týdenních svící dával prostor mnoha spekulacím. Současný propad tak vytváří příležitost pro potřebnou konsolidaci a nadechnutí před případným dalším růstem. Podle něj šlo pokles předpokládat.

Profesionální obchodníci propad spíše nečekali

Podle serveru CoinGlass došlo k likvidaci dlouhých pozic v hodnotě 277 milionů USD za onu osudnou hodinu. Z toho téměř 140 milionů jen na bitcoinu a ethereu. Největší likvidace proběhla na burze OKX, kde došlo k uzavření jednoho obchodu v hodnotě 8,23 milionu USD.

Závěr

Zda se jedná o konsolidaci, změnu trendu nebo jen past na medvědy se zatím můžeme jen dohadovat. To nám ukáže čas. A i když makro udává tón a má většinou poslední slovo, tak technická analýza často předvídá minimálně důležité hranice, které musíme sledovat. Proto s ní vždy počítejte při tvorbě vaší investiční strategie.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
PanamaTrader

Co plašíte všichni, žádný bull run ještě není jen jste ovlivněný na fomo větších firem a internetem, hledáním souvislostí z více úhlů, že vám pak uniká skutečná realita a trhy nečekají 😃 Jinak krásně se to vylilo na open Asii, i podprůměrný trader se základní TA by to krásně vytrejdil 🤑 žádná ema dema, ale čistá price action, market structure, s/r zony nebo OBčka,FVG,high low měsíce týdne dnei previous a sledovat reakce a volatilnost,volume toho dne, pěkně v klidu pomalu, najebnu obchod a jdu od toho instrumentu, nečumim na to dokud mě to jedním tahem nevyžere nebo nedoplní kapsy profitem, ten short se dal obchodovat i dvakrát hergot cimpr campr méďové ještě nespí dokud tu nebude metr sněhu 🤠

Jan H.

Klasika, krásně trh vypráskal všechny longaře.

bkf1

Jo BTC ty výprasky umí jak nic na světě 😀 Ale tak bylo to očekávané, nedá se říct, že ne, takže překvápko to může být akorát pro neználky. A je taky pravda, že žádná velká tragédie to není.

Poslední editace 6 měsíců před přes bkf1
Jan H.

Přesně tak, strategie DCA, posílat mesicne penize, ktere jsou urcene na investice a ne na nic jineho… Jenze zkuseni vi, ze se lidi takto nechovaji a chodi si do trhu pro likviditu, stale a stale dokola 🙂

Tomáš

Dobrý podvečer, můžete mi prosím popsat termín “chodit pro likviditu”? Tento termín se zde vyskytuje poměrně často, ale nejsem si jistý, zda ho správně chápu. Předem děkuji za edukaci

Tomáš

Děkuji za odpověď; to je právě to co potřebuji pochopit. Domníval jsem se (asi špatně), že likviditou se myslí pouze peníze a tedy, že od druhé strany si ty peníze stáhnu a prodám mu nějaké aktivum. Nebo je to myšleno i obráceně? Ještě jednou děkuji za objasnění.

spot_img