Polsko-britská firma obdrží grant z EU ve výši 2 milionu EUR!

0
eu-blockchain

Polsko-britská fintechová společnost Billon pravděpodobně obdrží grant ve výši 2 milionů EUR. Co je nejzajímavější, peníze půjdou z programu Evropské komise pro malé a střední podniky (MSP) na rozvoj systému správy dokumentů na blockchainu.

Program Komise pro malé a střední podniky poskytuje financování inovativních projektů, a údajně udělil Billonu subvenci v rámci 2. fáze programu, která poskytuje společnostem krytí až 70 % nákladů na projekt.

Billon je systém pro ukládání, podepisování a sdílení digitalizovaných dokumentů, založený na blockchainu. Údajně digitalizuje dokumentaci, poskytuje šifrování a konfigurovatelná přístupová práva. Billon odhaduje, že implementace blockchainu může snížit náklady na správu až o 50 %.

Prezident Billonu, Wojciech Kostrzewa, ve svém prohlášení zdůraznil, že systém bude zaměřen na ochranu identity zákazníků a zajistí kontrolu nad údaji, které se rozhodnou sdílet nebo smazat.

Závěr

Využít EU dotace může být skvělá výhoda do začátku. Není nikde psáno, že o dotace nemohou žádat blockchainové firmy, a tak doufejme, že přibydou i další odvážlivci, kteří by jinak svůj vytoužený projekt nedokázali financovat.

Co číst dále?

Likvidace burzy Cryptopia – Co o ní víme?

Zdroj:
the-blockchain.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na