[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a další zprávy

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD. Došlo k tomu během prudkého poklesu a tento pokles pocítila snad všechna aktiva. Trh s kryptoměnami dnes zažil obrovský propad. Celkem 80 miliard USD z celkové kapitalizace se odpařilo, protože cena BTC klesla pod 17 000 USD. Altcoiny to měly ještě horší a došlo u nich k výrazným, až dvouciferným poklesům cen. Fráze „co jde nahoru, musí propadnout dolů“ se zhmotnila s plnou silou, protože kumulativní tržní kapitalizace všech kryptoměn dosáhla z 580 miliard dolarů na méně než 500 miliard dolarů za méně než jeden den. Ethereum, Binance Coin, Polkadot a Litecoin ztratily přibližně 16 % hodnoty. Další ztráty jsou patrné u altcoinů s nižší a střední kapitalizací. Verge, který byl v poslední době také na vzestupu, se od včerejška ponořil o 35 procent.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: XRP/USD a ZEC/USD – Ještě jedna vlna up?

Kryptoměny

Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje

Veteráni uklidňují, že je to stejný příběh, jen v jiných šatech. Naposledy k tomu došlo v roce 2017, kdy Čína uvedla, že „zakáže bitcoiny“, což způsobilo pokles cen téměř o 30 %. Tentokrát se objevil podobný vzorec, ale hlavním hráčem jsou nyní USA. Podle dnešního twitterového účtu generálního ředitele Coinbase Briana Amstronga připravuje americká vláda plán na zákaz (nebo omezení používání) soukromých bitcoinových a krypto peněženek v zemi – v podstatě by blokoval používání hardwarových peněženek jako Trezor a Ledger, pokud by prošel.

Banky, burzy, firmy

Poloniex a KuCoin podpoří airdrop XRP

Kryptoměnové burzy Poloniex a KuCoin oznámily podporu airdropu Flare Networks. KuCoin a Poloniex se tak připojily k Binance, která již podporu dříve oznámila. Co se týká další velké burzy, tak Coinbase zatím ještě žádné bližší informace, týkající se snapshotu a následného airdropu nových tokenů neposkytla.

Exodus bitcoinů z OKEXu po znovuotevření

Po pětitýdenním pozastavení všech výběrů uživatelů burza kryptoměn OKEx obnovila v 8:00 ráno UTC 26. listopadu běžné služby. Poté, co společnost OKEx oznámila opětovné otevření minulý týden, naznačila, že zahájí program kompenzace a odměn, aby vyjádřila svou vděčnost zákazníkům za jejich loajalitu. Navzdory těmto snahám dnešní data ukazují, že programy nestačily na to, aby se předešlo masivním výběrům finančních prostředků, protože klienti zjevně ztratili důvěru.

Švýcarská digitální banka Sygnum zavádí blockchainovou alternativu pro burzu

Ve čtvrtek společnost oznámila „end-to-end tokenizační řešení“, které zahrnuje jak platformu pro vydávání primárních trhů s názvem Desygnate, tak SygnEx, místo pro obchodování na sekundárním trhu. Řešení poskytne emitentům způsob, jak zvýšit kapitál, zvýšit likviditu a převést vlastnictví a také, jak řídit podnikové akce, uvedla společnost Sygnum. Investorům také přinese přístup k tokenizovaným aktivům.

Uživatel PayPalu dostal 6měsíční ban za daytradig kryptoměn

Každý, kdo uvažuje o denním obchodování kryptoměn na svém účtu PayPal, to možná bude chtít přehodnotit, protože taková akce by mohla vést k trvalému zákazu. Jeden uživatel, který využíval nulové krypto poplatky PayPalu k dennímu obchodování nad 10 000 USD, má nyní pozastaven zůstatek na svém účtu na dobu šesti měsíců. V příspěvku na síti Reddit zveřejněném 25. listopadu Redditor s přezdívkou „TheCoolDoc“ odhalil, že PayPal zakázal jeho účet pro denní obchodování s kryptoměnami. Podle příspěvku označil systém PayPal jeho časté nakupování a prodej kryptoměny jako „prodej zboží“. Po přívalu spekulací o možném zapojení do krypto prostoru, PayPal konečně v říjnu nastoupil do kryptoměnového vlaku. PayPal se snaží o přijetí bitcoinů tak, aby uživatelé využívali krypto jako zdroj financování pro online nákupy u 28 milionů obchodníků na platformě. S režimem nulových poplatků zavedeným do roku 2021 nese PayPal fakticky transakční náklady za každý nákup a prodej kryptoměny.

Coinbase měla problémy kvůli výpadku na Amazonu

Hlavní kryptoburza Coinbase se sídlem v USA byla ovlivněna výpadky cloudové výpočetní platformy Amazon Web Services (AWS), uvedla včera společnost. Podle různých zpráv, počínaje včerejškem, výpadek AWS zničil plošně celou řadu internetových platforem. Podle ZDnetu byly problémy hlášeny u 28 produktů AWS. Kromě Coinbase patří mezi další ovlivněné platformy Adobe Spark, Autodesk, DataCamp, Glassdoor, Flickr, iRobot, Roku, RSS Podcasting, The Washington Post, Downdetector, populární hry jako Pokemon Go a League of Legends a mnoho dalších.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře