[Polední zprávy] • WireCard může opět poskytovat služby, karty byly obnoveny • a další novinky

0
zprávy
zdroj: pixabay.com

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Na kryptotrhy se zdá dorazila letní sezóna. Pohyby jsou minimální, Bitcoin se aktuálně obchoduje kolem 9 100 USD. Dominance BTC spadla opět lehce pod 65 %. Aktuální informace najdete v našich pravidelných TA a přehledu trhů.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Whiting Petroleum. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoburzy, banky, firmy

Společnost Wirecard Card Solutions minulý týden byla nucena pozastavit všechny činnosti, včetně platebních karet a vyhlásila platební neschopnost. Regulační úřad Spojeného království tvrdil, že primárním cílem těchto opatření bylo chránit elektronické prostředky všech zákazníků. Dalším cílem ale bylo také zabránění spotřebitelům ve výběru a provedení plateb z těchto fondů. V pondělí regulátor zveřejnil aktualizaci situace, která zní: „FCE poskytla písemný souhlas, aby mohla Wirecard obnovit vydávání elektronických peněz a poskytování platebních služeb.“ Všechna dříve zavedená omezení byla 30. června zrušena.

Lékařská fakulta Kalifornské univerzity v San Franciscu zaplatila hackerům 1.14 milionu dolarů v BTC. Pracovníci IT UCSF poprvé detekovali bezpečnostní incident a uvedli, že útok byl zahájen skupinou NetWalker, která ovlivnila omezený počet serverů lékařské fakulty. Zaměstnanci univerzity poté další den poslali 116,4 bitcoinů (BTC) do peněženek hackerů a obdrželi dešifrovací software.

Kryptoburza OKEx právě zalistovala token COMP pro obchodování. COMP je nativním tokenem protokolu Compound – DeFi, který umožňuje jeho uživatelům získávat úroky z vkladů nebo půjčovat kryptoměny. Půjčování a výpůjčky jsou řízeny prostřednictvím decentralizovaného protokolu založeného na vzájemném přístupu typu peer-to-peer. Po spuštění v roce 2017 se platforma rozrostla a dosáhla nejvyššího bodu mezi všemi službami DeFi na základě celkové hodnoty uzamčených aktiv.

DeFi

Decentralizované finance (DeFi) jsou stále populárnější a ekosystém zaznamenává obrovský růst. Platforma Ethereum, stojící za DeFi, také v důsledku této expanze působivě roste. Novější údaje stále potvrzují vysokou rychlost, jakou se Ethereum vyvíjí. Počet transakcí Ethereum prochází parabolickým růstem podle Coinmetrics data. Ethereum je známá jako platforma, která hostí stable coiny, a další kryptoměny na blockchainu ERC-20. Je to také platforma, na které jsou postaveny inteligentní smlouvy a DApps. Od března 2020 dosáhl počet inteligentních kontraktů nového historického maxima téměř 2 miliony a oproti předchozímu měsíci vzrostl o 75 %.

Tokeny DeFi jsou nyní hybatelem kryptotrhů. Některé z nich za pár dní přešly z nuly na tříciferné ceny. Červen byl DeFi měsícem, kdy DeFi vzrostly o 70 %, pokud jde o celkovou hodnotu, uzamčenou ve všech protokolech. Velké zisky pro DeFi byly katalyzovány likviditou, která investorům a spekulantům umožňuje zamknout své krypto jako zajištění na platformách za působivé úrokové sazby a mít podíl na výnosech těchto nových tokenů. Další zisky jsou možné, když vzniknou arbitrážní příležitosti mezi různými protokoly a tokeny. Jak však Balancer zjistil během víkendu, platformy mohou být i zneužity.

Platforma Balancer oznámila, že bude kompenzovat ztráty uživatelům, kteří přišli o své tokeny v protokolu po útoku hackera. Provozovatel protokolu také odmění Ankura Agrawala z Hex Capital maximální částkou, která je k dispozici v jeho aktuálním programu odměny za chyby, protože chybu oznámil týmu Balancer už 6. května.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře