[Polední zprávy] • Vyhledávání termínu „koupit Bitcoin“ na Googlu předstihlo v krizi „koupit zlato“ • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Trhy se po masivních intervencích poněkud zmátořily. I přes pesimistické předpovědi se Bitcoin zatím stále drží nad 5 000 USD, nicméně cena nyní aktuálně padá. Americký Fed vydal nouzové snížení sazeb o 100 bazických bodů a oznámil nové kvantitativní uvolňování  ve výši nejméně 700 miliard USD. Trumpova administrativa dále uvedla, že plánuje posílat šeky přímo občanům USA v rámci stimulačního programu ve výši 1 bilionu dolarů. Hlavní akciové trhy i přesto blikají červeně, což pravděpodobně naznačuje, že se investoři obávají, že měnové uvolňování nebude dostatečné pro nastartování hospodářské aktivity po ukončení pandemie koronaviru.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: LTC/USD a BCH/USD  a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích za uplynulý den. 

Kryptoměny, kryptotrhy

Vyhledávání termínu „Bitcoin“ ve službě Google Trends dokazuje značný zájem o kryptoměny i poté, co utrpěly jednu z nejhorších jednodenních ztrát ve své historii. Přestože bitcoiny v minulém týdnu krátce klesly na 3600 USD a ztratily více než 60 % své hodnoty za poslední měsíc, údaje Google Trends ukazují zájem o investice do kryptoměn. Vyhledávací dotazy na bitcoiny vyskočily minulý týden, a to i uprostřed paniky na trhu a globální ekonomické nejistoty, vyvolané pandemií COVID-19. Vyhledávání „bitcoinů“ se 12. března téměř zdvojnásobilo, a dosáhlo svého nejvyššího bodu od června 2019, a i následně zůstal zájem zvýšený. Data Google Trends ukazují, že termín „buy bitcoin“ zůstal i po pádu minulého týdne výše, než tomu bylo během měsíce února a začátkem března.

Blockchain pro bloggery, Steem, se stěhuje na Hive.io. Nepřátelský hard fork je naplánován na pátek. Pro tento hard fork se změní jedna klíčová věc: Žetony z původního vývojového fondu, kontrolovaného společností Steemit, nebudou přeneseny do nového řetězce. Všechny ostatní budou přeneseny. Stručně řečeno, prominentní vůdci komunity namísto pokračování v boji za Steem doufají, že vezmou svou komunitu s sebou na zelenější pastviny. Steem je dobře znám jako kryptoalternativa k Medium.com.

Hacky a podvody

Hackeři využívají strach z koronaviru k šíření vlastní infekce ve formě malwaru, který byl objeven v mapách na sledování koronaviru. Kybernetičtí zločinci jako obvykle využívají jakýkoli zmatek či strach, což má za následek chaos a vydělávají na obavách lidí. Kromě krádeže citlivých dat může malware do infikovaného zařízení nainstalovat i další malware.

Blockchain, technologie

Revolut, jeden z největších fintech startupů v Evropě, představil Revolut Junior, aplikaci pro správu peněz zaměřenou na děti. Účty, připojené k aplikaci, budou mít své vlastní bankovní karty, které budou děti používat. Produkt je v současné době k dispozici dětem britských klientů Premium a Metal, kteří za nejvyšší verze účtů nabízené společností Revolut platí měsíčně 6,99 GBP a 12,99 GBP. Později chce produkt oslovit také děti klientů s bezplatnými účty a i mimo UK. Účet typu Junior mohou otevřít pouze rodiče nebo zákonní zástupci. Budou mít právo spravovat a sledovat bilanci svých dětí prostřednictvím aplikace. To povede děti k zájmu o kryptoměny, které Revolut také nabízí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: