[Polední zprávy] • Visa se spojila s Circle na integraci USDC pro platby • Peter Schiff nařkl CNBC a Grayscale z manipulace s cenou Bitcoinu • a další zprávy

5
(3)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Primární krpytoměna vykazovala v posledních několika dnech vysokou volatilitu. Z obchodování pod 17 000 USD dosáhla jen o několik dní později na několika burzách na historická maxima. Oba rekordy, zejména druhý, však byly v úterý poměrně rázně odmítnuty a bitcoiny se propadly o téměř 2 000 USD během několika málo hodin. Kryptoměně se od té doby podařilo získat zpět většinu svých ztrát. Za posledních 24 hodin BTC získal cenovku 19 000 USD a dokonce napumpoval na 19 500 USD, než se vrátil na současnou úroveň 19 200 USD. Většina altcoinů napodobila vysoce volatilní BTC. Přešly od ročních rekordů ke ztrátě až o dvouciferná procenta během pár dní. Za posledních 24 hodin se však tyto trhy také uklidnily.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Boj o 20 000 USD ještě neskončil

Banky, burzy, firmy

Peter Schiff nařkl CNBC a Grayscale z manipulace s cenou Bitcoinu

Schiff si uvědomil, že jeho dlouhotrvající rétorika proti BTC nepřináší ovoce, a proto nyní obviňuje Grayscale z toho, že prostřednictvím bitcoinové reklamy na CNBC pohání bitcoinovou bublinu. Schiff tvrdí, že inzeráty mají „pumpovat bitcoiny investorům“. Generální ředitel Euro Pacific Capital poté podrobně popisuje, jak se CNBC údajně domlouvá s analytiky, kteří jsou fandy Bitcoinu, aby pomohla růstu ceny digitálních aktiv. Schiff to považuje za spiknutí a tvrdí, že po obdržení plateb za reklamy „CNBC poté oplatí laskavost neustálým zobrazováním pro-bitcoinových hostů naživo, kteří poskytují kladné cenové předpovědi.“ Schiff dále ve svém příspěvku na Twitteru z 1. prosince tvrdí, že CNBC udržuje „skeptiky ohledně bitcoinu mimo vysílání“.

Visa se spojila s Circle na integraci USDC pro platby

Podle společnosti Forbes přijme Visa 2. prosince do svých platforem kreditních karet USD Coin (USDC) společnosti Circle. Spolupráce mezi oběma společnostmi má vést k využití stablecoinu k odesílání a přijímání plateb. Ačkoli Visa nebude správcem USDC, Circle pomůže gigantu finančních služeb s výběrem úvěru, který bude USDC integrovat do jejich platforem. Zpráva rovněž uvádí, že do partnerství bude zahrnuto také 25 krypto společností zapojených do programu Visa Fast Track. Visa dále plánuje v blízké budoucnosti zavést kreditní kartu po dokončení programu Fast Track společnosti Circle. Umožnilo by to podnikům bezproblémově provádět platby pomocí USDC.

OKEx slibuje bezpečné zálohování pro privátní klíče

Společnost OKEx zveřejnila nová pravidla, jak bude spravovat soukromé klíče svých krypto peněženek s více podpisy. Klíče peněženky burzy budou zálohovány, ale uloženy izolovaně, aby se zabránilo zneužití privilegií. Toto rozhodnutí je reakcí na říjnovou ztrátu klíčů společnosti OKEx.

Regulace, CBDC

Američtí regulátoři představili zákon, který může de facto zakázat stablecoiny

Nový zákon, předložený Kongresu v USA, vyžaduje, aby vydavatelé stablecoinů zajistili patřičné bankovní listiny a také souhlas regulačních orgánů před tím, než začnou vydávat stablecoiny. Zástupci ve středu představili zákon o uvázání stablecoinů a prosazování bankovních licencí (STABLE), který se má zaměřit na regulaci stablecoinů, a jako příklad uvádí stablecoin projektu Libra vedeného společností Facebook (od té doby přejmenovaného na Diem). “Digitální měny, jejichž hodnota je trvale navázána na nebo stabilizována vůči konvenční měně, jako je dolar, představují nové regulační výzvy a zároveň představují rostoucí zdroj trhu, likvidity a úvěrového rizika,” uvedla tisková zpráva.

Australský senát neschválil kontroverzní zákon o zákazu hotovostních transakcí nad 10 000 AUD

Návrh zákona, který navrhli australští zákonodárci o zákazu používání hotovosti pro transakce nad 10 000 $, byl zamítnut jednomyslným hlasováním senátu. Senátor Malcolm Roberts dnes podal návrh na odstranění návrhu zákona po více než roce trvající diskuzi. Mnozí návrh považovali za zásah do práv a svobody Australanů používat hotovost a chránit soukromí jejich transakcí. Dřívější návrh zákona zahrnoval i digitální měny, na které by se vztahovala navrhovaná omezení. Zákon, který byl představen federálnímu parlamentu v září loňského roku, by zavedl pokuty až do výše 25 000 USD nebo vězení pro lidi nebo subjekty, které prováděly nebo přijímaly platby v hodnotě více než 10 000. Senátor Roberts uvedl, že návrh zákona by kriminalizoval použití zákonného platidla pro Australany a tvrdil, že „návrh nikdy nebyl o potírání kriminality nebo praní peněz“.

Hackeři, podvody

Hackeři požadují výkupné 200 BTC za citlivá data izraelské pojištovny

Notoricky známá hackerská skupina The Black Shadow kompromitovala jednu z největších izraelských pojišťoven – Shirbit. Útočníci již zveřejnili citlivé klientské dokumenty a požadují výkupné v bitcoinech, které by mohlo do konce týdne vzrůst na 4 miliony dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře