[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Po kratší pauze včera se Bitcoin vrací k růstu a atakuje opět silnou resistenci za 9 000 USD. Tato resistence bude kritická. Aktuální cena v době psaní článku je 8 920 USD. Altcoiny také rostou a tak jsou trhy v zelených číslech.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BNB/USD, BTC/ETH a přehled trhů za 16. 1.

Kryptoměny

Regulace

Kryptoburzy / banky

36% malých a středních firem v USA akceptuje platbu kryptoměnami

Nedávný průzkum ukázal, že asi 36 procent malých a středních podniků (SME) se sídlem v USA nyní akceptuje kryptoměny jako prostředek platby za zboží a služby. Tento průzkum, který provedla americká pojišťovna HSB, také naznačil, že novější společnosti dvakrát častěji akceptují kryptoplatby a obchodují s digitálními měnami. Studie navíc ukázala, že zatímco jedna třetina malých a středních podniků je kryptoměnám příznivě nakloněná, 59 procent těchto společností nakoupilo digitální měny pro vlastní potřebu.

Fortune: Ripple v top 25 nejlepších pracovišť pro rok 2020

Ripple se objevil na seznamu nejlepších malých a středních pracovišť v oblasti San Francisco Bay Area, který sestavil prestižní časopis Fortune. CEO Ripple Brad Garlinghouse říká, že je “poctěn”, že je součástí neuvěřitelně talentovaného týmu společnosti.

TRON zpět v top 10 po oznámení nového stable coinu Justinem Sunem

Před nedávnem Justin Sun na svém Twitter účtu oznámil blížící se vydání decentralizovaného stabilního coinu, navázaného na TRX a BTT. Požádal komunitu o nejlepší název. Nakonec se stala věc, na kterou se mnoho investorů do Tronu těšilo – TRX je nyní na CoinMarketCap v první desítce. Mince rovněž vykazují nárůst ceny o 7 procent.

MMF: kryptoměny v centru pozornosti v roce 2020

Ředitelka Mezinárodního měnového fondu, ekonomka Kristalina Georgieva, uvádí hlavní priority organizace pro nový rok. Georgieva říká, že za účelem stimulování zdravé globální ekonomiky ve svých 189 členských zemích budou muset začít “držet krok s faktickým vývojem ve fintech, včetně digitálních měn”.

Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto

Kryptoburza Gemini spustila pojišťovnu pod názvem Nakamoto. Podle oznámení zveřejněného ve čtvrtek je pojišťovna Nakamoto držitelem licence od Bermudské měnové autority. Nakamoto poskytne zákazníkům Gemini krytí 200 milionů USD za aktiva, držená v offline nebo „studených“ peněženkách. Gemini uvedla, že jde o „největší“ limit pojistného krytí, který má v současnosti k dispozici jakákoliv kryptoburza na světě. Coinbase nabízí pojistné krytí 255 milionů USD, ale to je pro aktiva držená v online nebo „horkých“ peněženkách.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img