[Polední zprávy] • Tim Draper: Po pandemii se lidé začnou masově zajímat o Bitcoin • a další novinky

0
zprávy, news

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Tradiční finanční trhy se během posledních několika dní pozoruhodně zotavily a zatím stále rostou. Zdá se, že investoři mají optimistickou náladu a věří, že to nejhorší už je za námi, protože vládní opatření pomohly zmírnit pandemii a nastartovat zotavení ekonomik. Nicméně na potvrzení tohoto trendu si budeme muset ještě počkat. Bitcoin také roste, stejně jako altcoiny. Aktuální cena BTC se pohybuje nad 7 300 USD. Nejvýrazněji z top 10 kryptoměn roste ETH, nyní je už nad 172 USD. Pro další vývoj sledujte naše TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD, XRP/USD a ADA/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Investor poukázal na skutečnost, že stejné vlády, které v podstatě potopily světovou ekonomiku, se nyní chystají ekonomiku pomocí stimulů zachránit. Federální rezervní systém USA nedávno zahájil neomezené kvantitativní uvolňování, aby podpořil ekonomiku zasaženou koronavirem. Podle Drapera to lidi přiměje k otázce, zda chtějí dolary, nebo BTC. Ve svém posledním rozhovoru Draper potvrdil své dřívější prohlášení na Twitteru s tím, že vlády by mohly svými drakonickými opatřeními ekonomiku pohřbít. V současné době je téměř čtyři miliardy lidí na celém světě v domácí karanténě, aby se zabránilo šíření smrtelné choroby. Rozhovor si můžete poslechnout níže.

Kryptoburzy, banky

V době, kdy se většina společností v různých odvětvích vypořádává s propouštěním a dalšími opatřeními na snižování nákladů, vyvolanými pandemií, Binance, která je jednou z nejpopulárnějších kryptoburz, oznámila akvizici CoinMarketCap. CEO Binance k tomu poznamenal, že CoinMarketCap si bude i nadále udržovat neutralitu a nezávislost a jakákoli jiná burza, která s CMC bude chtít spolupracovat, bude i nadále s CMC spolupracovat.

Bitfinex dnes oznámil zahájení svého programu Staking Rewards Program pro různá digitální aktiva. V současné době mohou uživatelé vydělat až 10 % ročně uložením tokenu EOS, Cosmos, Atom a V Systems, VSYS. Token XTZ bude pak spuštěn nejpozději v květnu. Kromě obchodování tak nyní burza nabízí zákazníkům další zdroj příjmů. Tzv. staking odměny se pohybují mezi 1,5 % a 8 % až po 10 % za token VSYS.

Coinhouse se stala první kryptofirmou, která byla zaregistrována u francouzského top finančního regulátora, Financial Markets Authority (AMF). Registrace znamená, že Coinhouse má nyní šanci získat licenci na provozování bankovních služeb ve Francii.

Blockchain a technologie

CargoSmart, softwarová pobočka zámořské firmy na kontejnerovou přepravu v Hongkongu, si klade za cíl transformovat proces uvolňování nákladu pomocí nové aplikace na blockchainu. Podle zprávy CargoSmart spolupracuje s firmami Cosco a Shanghai International Port Group (SIPG), a také s firmou Tesla na pilotním projektu aplikace.

Nestlé přidalo svou značku kávy Zoégas do blockchainu IBM Food Trust a spolupracuje s organizací Rainforest Alliance, aby podpořilo sledovatelnost zrnek kávy. Potravinářský gigant poprvé ohlásil tyto novinky na svém blogu v pondělí. Přidá QR kódy do balení kávového produktu „Léto 2020“ společnosti Zoégas, prodávaného ve Švédsku. Po naskenování tyto kódy ukážou zákazníkům cestu jejich kávových zrn od sklizně až na poličku v kuchyni společně s dokumentací, uloženou na blockchainu pro sledování potravin od IBM. IBM Food Trust získá část těchto dat z certifikace udržitelného produktu neziskové Aliance pro prales a zbytek od Nestlé. Znamená to změnu postoje nadnárodního potravinářského konglomerátu.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře