06.04.20 Technická analýza BTC/USD – Býci znovu útočí na klíčové pásmo odporu, povede se konečně průraz?

7
bitcoin, zprávy, novinky
Zdroj: Pixabay.com

Máme pondělí a je tady také další analýza na trh s Bitcoinem (BTC), kde se býci opětovně pokouší o průraz klíčové rezistence 6 888 – 7 182 USD. Povede se jim to konečně? Ty pokusy už jsou trochu bizarní, protože se o něj nakupující snaží soustavně skoro pět dní a vždy to nakonec nevyjde. Osobně vnímám jako palčivý problém to, že objemy obchodů jsou směšně nízké. Takže i když se breakout podaří, tak bez zvýšeného nákupního tlaku nebude potvrzený. Mně se to zkrátka moc nelíbí a vůbec nechápu, na co se vlastně čeká. Proto tvrdím, že pokud kurz BTC skutečně rezistenci prorazí, tak to nemusí být nutně důvod k oslavám.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza BTC

Co se změnilo od poslední moji analýzy na BTC? No, nakupující to evidentně nevzdali a soustavně útočí na řečené rezistenční pásmo 6 888 – 7182 USD. A to vcelku neúnavně, protože těch nezdarů v tomto pásmu je habaděj. Vždy následuje zamítnutí, ale i tak se momentum up zvedne a jde se zkoušet znova. Ale přitom je to všechno bez objemů, bez nákupního tlaku. Zkrátka bizarní stav, který nemá z technického hlediska opodstatnění.

Nebo má? Kladu si totiž otázku, proč se medvědi nechopí větší iniciativy? Prodejní tlak pod 6 888 USD rychle ustoupí a to mi nedává zase moc smysl. Proč se trh chová tak hrozně podivně? Jsem skutečně rád, že to sleduji jen zpovzdálí a přímo se toho neúčástním. Z toho bych dostal infarkt.

Když se breakout uskuteční

Jak jsem tvrdil v úvodu, tak úspěšný breakout pásma odporu nemusí automaticky znamenat úspěch. Vždy, když jsou objemy obchodů minimální a i přesto se jakákoliv strana pokouší o průraz, tak je třeba být hodně opatrný. Takové situace vždy smrdí podrazem. Dá se z toho implikovat, že likvidita je též marginální a v těchto podmínkách nedělá větším hráčům žádný problém to poslat přesně tam, kam chtějí.

Indikátory

Hodnoty RSI indikátoru se pomalu blíží k minulým hladinám, ve kterých to před pár dny selhalo. Selže to i teď? Osobně bych bral jako potvrzení breakoutu udržení křivky nad hraniční oblastí 70 bodů. V opačném případě by se pokus řadil mezi ty ostatní neúspěšné. Na MACD máme čerstvě po bullish crossu, takže růst je podpořen signálem z indikátoru. Stoch RSI je samozřejmě několik hodin již v růstovém režimu.

Závěr

Dneska byla analýza krapet kratší, protože víc tu není co řešit. Že kurz Bitcoinu musí prorazit level 7 182 USD, už víme docela dlouho, a dokud se tak nestane, tak se nemáme moc o čem bavit. Krom jedné věci a to je, proč se trh tak hrozně podivně chová. Takovou price action si na Bitcoinu nepamatuji. Nespočet zamítnutí na rezistenci a i tak se to snaží opakovaně protlačit. A ještě k tomu bez silnějšího nákupního tlaku. Proč to dokola omílám? Protože se něco v pozadí celého trhu změnilo, a nejsem si ani trochu jistý, proč se takhle teď trh chová. Jaký smysl dává zkoušet prorazit pěstí zeď na sedmý pokus, když jste si předtím šest prstů zlomili a už nemáte ani sílu? 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře