06.04.20 Technická analýza BTC/USD – Býci znovu útočí na klíčové pásmo odporu, povede se konečně průraz?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Máme pondělí a je tady také další analýza na trh s Bitcoinem (BTC), kde se býci opětovně pokouší o průraz klíčové rezistence 6 888 – 7 182 USD. Povede se jim to konečně? Ty pokusy už jsou trochu bizarní, protože se o něj nakupující snaží soustavně skoro pět dní a vždy to nakonec nevyjde. Osobně vnímám jako palčivý problém to, že objemy obchodů jsou směšně nízké. Takže i když se breakout podaří, tak bez zvýšeného nákupního tlaku nebude potvrzený. Mně se to zkrátka moc nelíbí a vůbec nechápu, na co se vlastně čeká. Proto tvrdím, že pokud kurz BTC skutečně rezistenci prorazí, tak to nemusí být nutně důvod k oslavám.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza BTC

Co se změnilo od poslední moji analýzy na BTC? No, nakupující to evidentně nevzdali a soustavně útočí na řečené rezistenční pásmo 6 888 – 7182 USD. A to vcelku neúnavně, protože těch nezdarů v tomto pásmu je habaděj. Vždy následuje zamítnutí, ale i tak se momentum up zvedne a jde se zkoušet znova. Ale přitom je to všechno bez objemů, bez nákupního tlaku. Zkrátka bizarní stav, který nemá z technického hlediska opodstatnění.

Nebo má? Kladu si totiž otázku, proč se medvědi nechopí větší iniciativy? Prodejní tlak pod 6 888 USD rychle ustoupí a to mi nedává zase moc smysl. Proč se trh chová tak hrozně podivně? Jsem skutečně rád, že to sleduji jen zpovzdálí a přímo se toho neúčástním. Z toho bych dostal infarkt.

Když se breakout uskuteční

Jak jsem tvrdil v úvodu, tak úspěšný breakout pásma odporu nemusí automaticky znamenat úspěch. Vždy, když jsou objemy obchodů minimální a i přesto se jakákoliv strana pokouší o průraz, tak je třeba být hodně opatrný. Takové situace vždy smrdí podrazem. Dá se z toho implikovat, že likvidita je též marginální a v těchto podmínkách nedělá větším hráčům žádný problém to poslat přesně tam, kam chtějí.

Indikátory

Hodnoty RSI indikátoru se pomalu blíží k minulým hladinám, ve kterých to před pár dny selhalo. Selže to i teď? Osobně bych bral jako potvrzení breakoutu udržení křivky nad hraniční oblastí 70 bodů. V opačném případě by se pokus řadil mezi ty ostatní neúspěšné. Na MACD máme čerstvě po bullish crossu, takže růst je podpořen signálem z indikátoru. Stoch RSI je samozřejmě několik hodin již v růstovém režimu.

Závěr

Dneska byla analýza krapet kratší, protože víc tu není co řešit. Že kurz Bitcoinu musí prorazit level 7 182 USD, už víme docela dlouho, a dokud se tak nestane, tak se nemáme moc o čem bavit. Krom jedné věci a to je, proč se trh tak hrozně podivně chová. Takovou price action si na Bitcoinu nepamatuji. Nespočet zamítnutí na rezistenci a i tak se to snaží opakovaně protlačit. A ještě k tomu bez silnějšího nákupního tlaku. Proč to dokola omílám? Protože se něco v pozadí celého trhu změnilo, a nejsem si ani trochu jistý, proč se takhle teď trh chová. Jaký smysl dává zkoušet prorazit pěstí zeď na sedmý pokus, když jste si předtím šest prstů zlomili a už nemáte ani sílu? 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

Osobně si myslím, že je to jen jedna velká manipulace silných hráčů v trhu. Verliby + burzy. Někde jsem četl článek, že cena BTC před helvingem BTC musí být minimálně 7200 dolarů, aby nehrozilo to, že malý a střední mineři nevypnou své stroje pro těžbu. A nic na tom nemění ani nedávné zjednodušení těžby o 14%. Pokud by se stalo výše uvedené a cena by byla dlouhodobě pod 7200USD nebo dokonce níže. BTC síť by pravděpodobně ovládl jeden miner (země) s minimálně 51% podílem z celkové těžby. Což by zase moholo znamenat 51% útok na BTC. A tím pádem další možný propad ceny na nové low…. A vlastně by došlo k uplné likvidaci BTC sitě a BTC jako takového a jeho podstaty pto kterou byl původně určen. Manipulace ceny to, ale rozhodně je!

E15

No nevím, podle mě i kdyby ten “jeden miner” měl těch 51%, tak se žádný útok konat nebude. Proč by se někdo střílel do vlastní nohy, proč by někdo zařezával slepici… Pamatujme, že “s velkou mocí přichází i velká odpovědnost” a v případě BTC to není stejná situace jako v případě nějakého shitcoinu. Osobně se tedy 51%ntního útoku Čínské lidové republiky na BTC neobávám (už jen proto, že řada vysokých čínských soudruhů bude mít v BTC pěkné prachy)

Lakatoshi

To jo,ale ta moznost tady je a to prave muze podryvat duveru v BTC.

foxtrade

Je to divnr, ja porad cekam na ten dump, ze ktereho se odrazi na ten spravny uptrend a ono to furt leze nahoru jak blbe… jedine co v tom vidim, je to, ze whales chteji namotat co nejvice lidi na bull market a pak to dropnout? Pokud se dostanem nad 7,2$, tak hned zahy je resistencni trandovka z 13.2.. nehlede na to, ze jsme ted vyrazili z ascending triaglu, ktery by se mel otestovat, jako support… nvm, male volume a svicky posledni dny vypadaji, jak vypelichana kocka, cuju z toho nejakou levarnu…

pietro

Já bych jedno vysvětlení k chování BTC trhu měl: Trh prostě tlačí nahoru retail. Velcí hráči vyčkávají jak se trh rozhodne..

Lakatoshi

Ted si mozna hraje retail,ale prave ze velci hraci jsou ti kdo urcuje smer.

pietro

Velcí hráči manipulují trh. Skutečný dlouhodobý směr určuje retail

spot_img