[Polední zprávy] • Těžba kryptoměn v Číně a výroba minerů je omezena • Americké námořnictvo i letectvo investují do blockchainu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin překonal 9 800 USD a trhy čekají, jestli pokoří i hranici 10 000 USD. Zatím roste mírně, za posledních 24 hodin o 1,42%. Altcoiny také víceméně rostou, taženy lídrem trhu. Analytici se začínají shodovat, že za růstem je mimo jiné i panika na asijských trzích, očekávané výpadky výrobních kapacit a distribuce a někteří nazývají epidemii koronaviru jako tzv. černou labuť, tj. událost, která má velký vliv, ale nelze ji dopředu předpovědět.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: Tesla, ETH a BCH  a tady přehled dění na trzích za včerejší den.

Kryptoměny

Mining

Regulace, státní kryptoměny

Blockchain, technologie

Ripple opět přesouvá téměř 150 mld. XRP

Poté, co Ripple vybral 900 000 000 XPP z úschovy a převedl jej do peněženky vlastněné společností, provedl totéž s dalšími 100 000 000 XRP. To přináší částku, kterou má Ripple k dispozici na prodej tento měsíc, obvyklý celkový počet 1 000 000 000 XRP v odhadované hodnotě 281,6 milionu USD.

Cena ETH vystřelila vzhůru po překročení hranice 1 mld. USD v DeFi

Ceny ETH dnes opět rostou a dosáhly už na více než 4 měsíční high, podle Tradingview.com se Ethereum před pár hodinami dostalo na 220 USD. Od včerejšího prolomení bariéry ve výši 200 USD se Ethereum rozhodlo přidat dalších 8% za den, čímž překonalo většinu ostatních kryptoaktiv.

Těžba kryptoměn v Číně a výroba minerů je omezená necelých 100 dní před halvingem

Vzhledem k vypuknutí epidemie koronaviru v Číně vláda přijala řadu razantních opatření, aby udržela situaci pod kontrolou. Podniky jsou zasaženy napříč celou zemí. Díky existující karanténní kontrole se lidé nemohou vrátit do své práce. To se týká i mining farem, které byly nuceny zastavit práce. Problémy mají i výrobci minerů. Bitmain a Canaan Creative jsou hlavními výrobci minerů v Číně. Bitmain vyrábí 66% světového hardwaru pro těžbu kryptoměn. Společnosti jako Bitmain, Canaan a MicroBT zveřejnily na svých webových stránkách oznámení o zpoždění svých služeb a produktů až do 10. února, a to z důvodu výskytu viru.

Japonsko chce vlastní kryptoměnu kvůli obavám z té čínské

Japonsko pociťuje tlak čínských úřadů a chce si pospíšit s digitálním jüanem. Podle zprávy ze 7. února nejvyšší zákonodárci v zemi vyzývají vládu, aby usilovala o zařazení digitálních měn do programu G7 na letošní rok.

Americké námořnictvo investovalo 9,5 mil. USD do blockchainového komunikačního systému

Americké námořnictvo investovalo do spuštění Simba Chain 9,5 milionu USD a to do vývoje a implementace šifrovaného systému zasílání zpráv založeného na blockchainu. Zjevně se jedná o pokračování předchozí smlouvy, kde Simba Chain vybudoval a otestoval tento komunikační systém založený na blockchainu pro Ministerstvo obrany. Očekává se, že platforma bude funkční v roce 2020. Konkrétně je tento komunikační systém založený na blockchainu postaven na cloudové platformě Microsoft Azure a umožní bezpečnou výměnu dat pro pozemní i vodní operace. Technologie blockchain je známá tím, že je nezměnitělná a kryptograficky bezpečná, což z ní činí ideální technologii pro šifrování citlivých vojenských komunikací.

Americké letectvo spolupracuje s blockchainovým startupem na ochranu dat o zbraních

Americké letectvo nyní spolupracuje s firmou pro správu dat na blockchainu na bezpečném a rychlém sdílení informací s ostatními odděleními armády. Blockchainový startup Fluree dnes oznámil, že americké letectvo použije jejich decentralizovanou databázi ke sledování toho, jak informace vstupují do systému a kdo k nim má přístup. To usnadní letectvu sdílení informací s dalšími vojenskými útvary – jak v rámci americké armády, tak se svými spojenci v zahraničí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

Ripple opět přesouvá téměř 150 mld. XRP
———————————————-
Je třeba to vybrat ovce to naplnili a Ripple si potřebuje vybrat zisk , ještě že Rippele má ovce co tomu shitcoinu věří na pumpují jim ten kurz , to je obrovská výhoda pro firmu Ripple tak toho shitu drží něco kolem 60% .(nejlepší by bylo kdyby to prodali všechno naraz tak XRP je pod nulovou hodnotu cha cha cha cha).

spot_img